poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kolejne drzewa znikną z miasta

Kolejne drzewa znikną z miasta

Tym razem na Dolinkach wyciętych ma zostać dziewięć drzew. Stanie się tak dlatego, że drzewa są chore i uschnięte, a to może stwarzać zagrożenie zarówno dla pieszych jak i dla kierowców.

Rośliny do usunięcia zostały zgłoszone przez mieszkańców i wytypowane na podstawie przeprowadzonej inwentaryzacji. Łącznie będzie to dziewięć drzew, które znajdują się przy ulicach Pomorskiej, Walczaka oraz Nowej.

Oględziny potwierdziły ich zły stan zdrowotny. Drzewa te posiadają znaczne wypróchnienia pnia, są uszkodzone przez owady, część z nich ma zdeformowaną koronę. To wpływa na zaburzenie statyki drzewa i ryzyko złamania, nieprzewidzianego upadku na ludzi lub samochody – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy gorzowskiego magistratu.

Przypomnijmy: temat drzew, a dokładniej ich usuwania jest ostatnio „na czasie” w Gorzowie. Wszystko za sprawą planowanej wycinki 43 drzew znajdujących się nad Kłodawką, na odcinku od ulicy Borowskiego do ulicy Roosvelta. Z wycinką nie zgadza się część mieszkańców dlatego do prezydenta Gorzowa trafiła specjalna petycja z prośbą o przeprowadzenie dokładnych badań roślin i rozmów z organami odpowiedzialnymi za podjęcie takich decyzji. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.2 ° C
18.2 °
18.2 °
73 %
1.3kmh
100 %
niedz.
18 °
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE