piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraNajlepsi w Polsce ścigali się w Drzonkowie

Najlepsi w Polsce ścigali się w Drzonkowie [FILM]

Na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się 86. Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym. Nie zabrakło spektakularnych akcji i zaciętej walki… bardzo często w błocie.

Przez dwa dni rywalizowało 609 sportowców (476 zawodników licencjonowanych, 133 amatorów oraz 10 sztafet). Kolarze rywalizowali w kilku grupach, a wyścig profesjonalistów w kategorii Elite został zaplanowany na niedzielę.

Wśród mężczyzn nie było niespodzianki. Po raz jedenasty tytuł Mistrza Polski zdobył Marek Konwa. Reprezentant drużyny UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike nie dał rywalom żadnych szans, prowadząc w zasadzie od startu do mety. Srebrny medal zdobył Karol Ostaszewski, a brąz trafił w ręce Szymona Pomiana, który dorzucił jeszcze złoto w kategorii Orlików.

Z kolei wśród kobiet tryumfowała Dominika Włodarczyk z MAT ATOM DEWELOPER WROCŁAW. Kolejne miejsca zajęły Zuzanna Krzystała oraz Barbara Borowiecka.