poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraNie ma zgody na dyskryminację Lubuszan!

Nie ma zgody na dyskryminację Lubuszan!

Na chwilę przed wyruszeniem Marszu Równości, który ma patronat nie tylko marszałek województwa i prezydenta miasta, ale też Komisji Europejskiej, znowu trzeba dyskutować o prawach człowieka. Komu nie podoba się tęczowa instalacja?

– To niewyobrażalny skandal, Trzeba zatrzymać to szaleństwo z ideologią gender i LGBT – mówił przed Urzędem Marszałkowskim kontrowersyjny poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Na konferencji prasowej wystąpił z wicewojewodą lubuską Olimpią Tomczyk-Iwko.

Zaatakował również zaproszoną na wydarzenie Komisarz ds. równości UE Helenę Dalli – Jej zaproszenie to naruszanie godności państwa polskiego. To szantażystka, autorka absurdalnych pomysłów likwidacji Bożego Narodzenia, która próbuje narzucić nam tęczową agendę. A Polska musi być biało-czerwona, a nie tęczowa – mówił Kowalski.

Wystąpienie posła Zjednoczonej Prawicy prostuje dzisiaj Urząd Marszałkowski – Samorząd województwa lubuskiego dba o dobro wszystkich obywateli i obywatelek. To dla nas oczywistość. To my stoimy na straży prawa – czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Urząd przytacza zapisy o tolerancji, zakazie dyskryminacji oraz równości zapisane zarówno w polskiej Konstytucji jak i Traktacie Europejskim. – Dlatego w odniesieniu do słów wypowiedzianych w czwartek 2 czerwca przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego przez wicewojewodę lubuską Olimpię Tomczyk-Iwko i posła Janusza Kowalskiego mówimy: Nie ma zgody na dyskryminację Lubuszan! – padają twarde słowa w opublikowanym tekście

– Niestety, to bardzo smutne, że są w naszym najbardziej otwartym i tolerancyjnym regionie ludzie, którym nie podobają się kolory tęczy, nie akceptują europejskich wartości, cywilizacji zachodu – podkreśla marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Kolory tęczy, które pojawiły się przed budynkiem urzędu marszałkowskiego, a które wzbudziły takie emocje u wicewojewody i posła Solidarnej Polski, symbolizują:

  • czerwony – życie,
  • pomarańczowy – uzdrawianie,
  • żółty – słońce,
  • zielony – naturę,
  • turkusowy – sztukę,
  • fioletowy – duchowość.

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
28.3 ° C
28.4 °
27.9 °
32 %
2.2kmh
3 %
pon.
30 °
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE