poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona Góra"Nienawiść cały czas jest wśród nas" - Pamiętają o Pawle Adamowiczu

„Nienawiść cały czas jest wśród nas” – Pamiętają o Pawle Adamowiczu

Minęło już pięć lat od tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Od samego początku pamiętają o tym strasznym wydarzeniu działacze Komitetu Obrony Demokracji, którzy rokrocznie organizują spotkania dla wspomnienia byłego prezydenta Gdańska. – Nienawiść cały czas jest wśród nas – usłyszeliśmy dzisiaj.

Jeżeli ktoś manifestuje swoją nienawiść, to już wtedy powinniśmy coś z tym zrobić. Jeżeli robi to przez środki masowego przekazu to nie tylko powinniśmy, ale mamy moralny obowiązek na to reagować. Nasza pasywność to przyzwolenie na żywicieli zła. Pogarda i nienawiść to nie tylko choroba pojedynczych ludzi, ale jest też zawsze instrumentem polityki – mówił podczas uroczystości przed zielonogórską filharmonią Dariusz Nocek, lider Komitetu Obrony Demokracji.

Kilkadziesiąt osób przy płaskorzeźbie rozdartego na pół serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ułożyło znicz z serc. Wszyscy przyszli oddać hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska.

Nie da się wspominać Pawła Adamowicza, bez emocji i łez. Nigdy nie zapomnimy haniebnego czynu gdy nasze serduszka leciały do góry podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nienawiść i hejt niestety pomimo zwycięstwa dobra nad złem wciąż jest obecna. Nie jesteśmy bezsilni – mówiła posłanka Elżbieta Anna Polak.

Zapewniła też, że obecna koalicja rządząca przegłosuje wszystko w sejmie i zagłuszy zło. Z kolei na brak roztropności w organizacji WOŚP zwracała uwagę posłanka Anita Kucharska-Dziedzic, opowiadając historię, że gdy umierał Paweł Adamowicz to na scenie zielonogórskiej radni prezydenta Kubickiego bawili się w „spalenie radnego”, ubierając kombinezony strażackie.

Kolejny rok z rzędu spotykamy się tutaj, aby wspomnieć Pawła Adamowicza. Ja jednak uważam, że spotykamy się, aby przestrzec, że śmierci z nienawiści jest więcej. To nie tylko morderstwa, ale też próby samobójcze dzieci i młodzieży. Ich też hejt zabija – zauważyła posłanka Maja Nowak z Polski 2050.

Po raz pierwszy również na obchody śmierci Pawła Adamowicza przyjechał nowy wojewoda lubuski Marek Cebula.

Wydaje mi się, że wszystko powoli zaczyna się zmieniać. Po raz pierwszy była tutaj również Telewizja Polska. Usłyszałem, że to coś niesamowitego. To nasza telewizja, tak jak nasze jest województwo lubuskie. Paweł Adamowicz tak jak ja był samorządowcem i dzielił się zawsze dobrem i mądrością – mówił były burmistrz Krosna Odrzańskiego.

Tradycyjnie zebrani wysłuchali również utworu Sound of Silence grupy Disturbed.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE