wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraNowoczesny sprzęt trafił do zielonogórskiego szpitala

Nowoczesny sprzęt trafił do zielonogórskiego szpitala

Urządzenia o wartości 4,2 mln zł przekazał szpitalowi Uniwersytet Zielonogórski. Sprzęt posłuży zarówno pacjentom lecznicy jak i studentom kształcącym się na kierunkach lekarskich.

Sprzęt został zakupiony przez uczelnię ze środków przekazanych przez ministerstwo jeszcze w ubiegłym roku. To nowoczesne urządzenia, które między innymi umożliwiają przeprowadzanie małoinwazyjnych zabiegów. Trafiły one np. na Oddział Położniczo-Ginekologiczny, Ortopedię, Neurologię, Patomorfologię, pracownię Hemodynamiki Część z nich zostanie również przekazana do Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

– Jestem bardzo wdzięczna uczelni za to, że trafił do nas akurat ten sprzęt. Dzięki temu wchodzimy w nowy etap rozwoju chirurgii małoinwazyjnej w ginekologii: pacjentki mają mniej powikłań takich jak ból, krwawienie, przebywają w szpital jedynie dzień lub dwa i mogą wrócić do swoich normalnych funkcji życiowych – przyznała Agata Kuszerska, szefowa zielonogórskiej ginekologii.

Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafiły między innymi aparaty USG, procesor tkankowy, kriostat, artroskop, tor wizyjny z zestawem histeroskopów, lodówka do przechowywania krwi, stół operacyjny do cięć cesarskich, rejestrator do pomiaru pH, urządzenie do badania wad wzroku i zeza, Holter ABPM, aparat do leczenia tlenkiem azotu czy lampy zabiegowe. Całkowita wartość sprzętu opiewa na ponad 4 mln 285 tysięcy złotych.

– Nasza kadra będzie miała na czym pracować, pacjenci będą mogli być jeszcze lepiej obsłużeni, a studenci będą mogli się uczyć – powiedział Marek Działoszyński, Prezes Zarządu Szpitala.

Przypomnijmy: w zielonogórskim szpitalu kształcą się studenci Collegium Medicum UZ.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
81 %
3.2kmh
100 %
wt.
5 °
śr.
8 °
czw.
6 °
pt.
8 °
sob.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE