Urządzenia o wartości 4,2 mln zł przekazał szpitalowi Uniwersytet Zielonogórski. Sprzęt posłuży zarówno pacjentom lecznicy jak i studentom kształcącym się na kierunkach lekarskich.
Sprzęt został zakupiony przez uczelnię ze środków przekazanych przez ministerstwo jeszcze w ubiegłym roku. To nowoczesne urządzenia, które między innymi umożliwiają przeprowadzanie małoinwazyjnych zabiegów. Trafiły one np. na Oddział Położniczo-Ginekologiczny, Ortopedię, Neurologię, Patomorfologię, pracownię Hemodynamiki Część z nich zostanie również przekazana do Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.
– Jestem bardzo wdzięczna uczelni za to, że trafił do nas akurat ten sprzęt. Dzięki temu wchodzimy w nowy etap rozwoju chirurgii małoinwazyjnej w ginekologii: pacjentki mają mniej powikłań takich jak ból, krwawienie, przebywają w szpital jedynie dzień lub dwa i mogą wrócić do swoich normalnych funkcji życiowych – przyznała Agata Kuszerska, szefowa zielonogórskiej ginekologii.
Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafiły między innymi aparaty USG, procesor tkankowy, kriostat, artroskop, tor wizyjny z zestawem histeroskopów, lodówka do przechowywania krwi, stół operacyjny do cięć cesarskich, rejestrator do pomiaru pH, urządzenie do badania wad wzroku i zeza, Holter ABPM, aparat do leczenia tlenkiem azotu czy lampy zabiegowe. Całkowita wartość sprzętu opiewa na ponad 4 mln 285 tysięcy złotych.
– Nasza kadra będzie miała na czym pracować, pacjenci będą mogli być jeszcze lepiej obsłużeni, a studenci będą mogli się uczyć – powiedział Marek Działoszyński, Prezes Zarządu Szpitala.
Przypomnijmy: w zielonogórskim szpitalu kształcą się studenci Collegium Medicum UZ.
🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl
Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)