poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraNowy rekord Lotniska Zielona Góra-Babimost

Nowy rekord Lotniska Zielona Góra-Babimost

Prawie 4,5 tys. pasażerów zostało odprawionych w czerwcu z portu lotniczego Zielona Góra – Babimost. To wynik lepszy nawet od letnich miesięcy przed pandemicznych. Nasze lotnisko ma również coraz więcej połączeń.

Od niedawna możemy latać już nie tylko do Warszawy, ale też do Gdańska, Rijeki, Burgas czy czarterowo do Turcji za pośrednictwem biura podróży. To wszystko wpłynęło na to, że w czerwcu lotnisko obsłużyło dokładnie 4446 pasażerów.

– Mamy najwyższy trend wzrostowy w historii lotniska. Jeżeli nic się złego nie wydarzy to w lipcu możemy spodziewać się ponad 5000 pasażerów. Biorąc pod uwagę skalę wzrostu to dzisiejsza infrastruktura może być niewystarczająca w najbliższych latach. W związku z tym trwają pracę nad rozbudową terminala odlotów i nowych miejscach parkingowych – mówi w rozmowie z nami Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego

Taki wynik to wzrost o prawie 63 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem i o 40 proc. w zestawieniu z czerwcem 2019 roku, czyli ostatniego roku przed pandemią koronawirusa podaje portal waszaturystyka.pl.

– Z wielką radością odnotowujemy w ostatnim czasie bardzo pozytywne trendy i zmiany dotyczące lotniska w Babimoście. Wzrosty liczby pasażerów, chętnie korzystających ze stałych połączeń do Warszawy, są kilkudziesięcioprocentowe. Nawet mając na uwadze najlepszy okres sprzed pandemii z 2019, jeśli to porównywać, to są naprawdę ogromne postępy – podkreśla członek Zarządu Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński.

Liczba operacji lotniczych odnotowanych w czerwcu to 419 startów i lądowań. Póki co od stycznia do czerwca odprawiono 13 tys. pasażerów. Taka tendencja to szansa na pobicie rekordu z 2019 roku, gdy odprawiono ponad 33 tys. pasażerów (pamiętajmy, że szczyt odprawionych pasażerów jeszcze przed nami).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
28.3 ° C
28.4 °
27.9 °
32 %
2.2kmh
3 %
pon.
30 °
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE