poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraNowy sprzęt za 1 mln zł trafi do szpitala

Nowy sprzęt za 1 mln zł trafi do szpitala

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze zakupi nowy analizator pola promieniowania. Urządzenie jest bardziej wsparciem technicznym niż medycznym, ale dzięki niemu opieka onkologiczna dalej będzie na najwyższym poziomie.

– Zdrowie i jakość życia to priorytet naszej strategii rozwoju województwa. Samorząd lubuski mocno finansuje sprzęt i nasze szpitale. Inwestujemy w studentów, którzy najlepiej w Polsce zdali egzamin zawodowy. W tym roku przeznaczyliśmy 10 mln zł na wsparcie Szpitala Uniwersyteckiego – mówiła na dzisiejszej konferencji prasowej marszałek Elżbieta Anna Polak

fot. Lubuskie.pl

Czym są analizatory pola promieniowania? Inaczej system dozymetryczny kontroli akceleratorów służy do zapewniania bezpieczeństwa leczonych pacjentów. Jest to kontrola na najwyższym poziomie. Pozwala bowiem zweryfikować, czy to, co wyświetla aparat jest faktycznie dawką emitowaną podczas napromieniania pacjenta. Jest to też jedyny sposób na sprawdzenie, czy akcelerator działa prawidłowo. Obecne techniki napromienia są niezwykle skomplikowane i wyrafinowane. Dlatego konieczne jest korzystanie z narzędzi umożliwiających kontrolę tego procesu.

– Analizator służy temu, aby wyniki tego pomiaru pozwalały na funkcjonowania sprzętu na radiologii. Mamy doskonale rozbudowaną onkologię i tego typu urządzenia są niezbędne. Dzięki samorządowi lubuskiemu będziemy mieli wysokiej klasy sprzęt, który pozwoli na dalsze leczenie naszych pacjentów – mówił wiceprezes ds. finansowych Szpitala Uniwersyteckiego Jarosław Sieracki.

Marszałek województwa powiedziała, że również chwilę poczekamy na otwarcie Centrum Matki i Dziecka, plany były, aby zrobić to właśnie w Dzień Matki, ale okazuje się, że przywracanie budynku do używalności po Szpitalu Tymczasowym wymagać będzie więcej czasu. Przypomnijmy, że ten został zamknięty 1 kwietnia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
28.3 ° C
28.4 °
27.9 °
32 %
2.2kmh
3 %
pon.
30 °
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE