poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraOferta na kąpielisko w Ochli o 40 mln zł droższa.

Oferta na kąpielisko w Ochli o 40 mln zł droższa.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzyło oferty na realizację zadania „Zagospodarowanie kąpieliska miejskiego przy ul. Botanicznej w Zielonej Górze.” Wpłynęła jedna oferta o ponad 40 mln zł droższa niż zaplanowało miasto.

Prezydent Janusz Kubicki przygotował montaż finansowy, 15 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego, które zostały zabrane z rewitalizacji Wzgórz Piastowskich (chociaż Zarząd Województwa nie ogłosił jeszcze nowego konkursu) oraz 29 mln zł ze środków w ramach „Polskiego Ładu” (tych pieniędzy też jeszcze nie ma, BGK gwarantuje je obligacjami). Łącznie 46 mln zł. Niestety dla prezydenta i mieszkańców, jedyna firma, która złożyła wniosek zaoferowała dużo wyższą kwotę.

Do przetargu zgłosiła się tylko Exalo Drilling S.A. z Piły i zaoferowała za wybudowanie kąpieliska 86.692.536,28 zł. Trzeba powiedzieć wprost, że taka kwota raczej nie jest do ogarnięcia przez miasto. Co teraz? Zapewne przetarg zostanie unieważniony i rozpisany ponownie. Wtedy urzędnicy przystąpią też być może do ograniczenia zadania lub zmiany materiałów.

Kąpielisko w Ochli ma posiadać trzy zbiorniki wodne, ponad 62,5 tys. m2 powierzchni rekreacyjnej, fontanny, place zabaw, park wodny, minigolf, park linowy i wiele innych atrakcji

Przypomnijmy, że 2020 roku miasto przeprowadziło plebiscyt na przedstawienie koncepcji Kąpieliska w Ochli. Wygrała wtedy firma Ar-Project, której wizualizacje możecie znaleźć w tym artykule.

Wizualizacja firmy Ar-Project

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
5.4 ° C
5.4 °
4.5 °
46 %
5.9kmh
100 %
pon.
5 °
wt.
6 °
śr.
6 °
czw.
17 °
pt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE