niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraParking przy Palmiarni oraz SkyPark otwarte

Parking przy Palmiarni oraz SkyPark otwarte [ZDJĘCIA]

414 samochód będzie mógł pomieścić betonowy parking wielopoziomowy wybudowany w miejscu starego przed zielonogórską Palmiarnią. Na szczycie przygotowano plac zabaw dla dzieci z torem dla rolek. Inwestycja pochłonęła ponad 35 mln zł.

Zależało nam na tym, aby odzyskać ten teren, na którym był stary asfaltowy parking, który po prostu straszył. Dzisiaj jest coś pięknego, na co nas było stać dzięki środkom rządowym, ok. 15 mln zł było z rządu – mówił na otwarciu radny Filip Gryko, a następnie zaprosił dzieci do zabawy na placu.

Specjalnie dla nich przygotowano atrakcje, byli animatorzy, nie zabrakło również lodów. Trzeba przyznać, że na otwarciu zebrał się spory tłum. Niestety pomimo zapewnień trudno szukać cienia w tym miejscu. Naturalnie drzewa muszą wyrosnąć, ale i tak największe atrakcje będą w pełnym słońcu. Miejsca dla rodziców również pozostają pod gołym niebem. W największe upały trzeba się spodziewać, że plac będzie stał po prostu pusty.

Jeżeli chodzi o sam parking to do parkowania pojazdów przewidziano 414 miejsc na trzech kondygnacjach. Wjazdy są od zarówno od ul. Piaskowej, jak i Zarugiewicza.

Opłaty będą obowiązywały w godz. 7.00-17.00. Pierwsza godzina ma być za darmo, kolejna prawdopodobnie będzie kosztować ok. 1,50 zł. Nie zabraknie opłat abonamentowych np. dziennych i tygodniowych, bilet parkingowy pozwoli też mieszkańcom i turystom skorzystać za darmo z elektrycznego busika. Ten pomysł akurat najbardziej był krytykowany przez mieszkańców, gdyż busy zakupiono w ramach projektu za 4,6 mln zł.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
21.4 ° C
21.7 °
18.4 °
35 %
4.6kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE