piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPaździernik-miesiąc "Gumolit-u". Pendofsky w Zielonej Górze!

Październik-miesiąc „Gumolit-u”. Pendofsky w Zielonej Górze!

Marcin Pendowski to jeden z najlepszych basistów w Polsce. Jest również kompozytorem i producentem muzycznym, ponadto absolwentem jazzu na Uniwersytecie Zielonogórskim. 23 października o godzinie 18:00 zagra w zielonogórskiej „Hydro(za)gadce”.

Pendofsky zaczynał karierę od mocnych, rockowych brzmień w założonym w 1995 roku w Zielonej Górze zespole „Artrosis”. Był jego członkiem w latach 1998-2001. Przez lata tworzył z wybitnymi muzykami sceny jazzowej, m.in. Kubą Stankiewiczem, Grzegorzem Nagórskim, Velerie Scott, Piotrem Baronem, Henrykiem Miśkiewiczem, Moniką Borzym, czy Milo Kurtisem.

Artysta pochwalić się może dwoma solowymi albumami: „Pendofsky” z 2015 roku, za który otrzymał nagrodę radiowej „Trójki” im. Mateusza Święcickiego oraz „Gumolit” z roku 2020. Poza projektami autorskimi Marcin Pendowski od lat jest członkiem zespołu „Fisz Emade Tworzywo”, z którym sięgnął po trzy Złote i dwie Platynowe Płyty za albumy „Mamut”, „Drony” i „Radar”.

Podczas koncertu na scenie pojawią się również Tomek Wendt grający na saksofonie tenorowym, perkusista Tomasz Waldowski, Krzysztof Kawałko, którego instrumentem będzie gitara oraz oczywiście Marcin Pendowski, gitara basowa i vox.

Poniżej plakat promocyjny oraz informacje dotyczące biletów:

fot. materiały organizatorów

„Październik miesiącem Gumolit-u”
PENDOFSKY koncert
23 października, godz. 18.00
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury

Bilety w cenie: 35 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane)


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
24.2 ° C
24.5 °
21.4 °
33 %
4.1kmh
99 %
pt.
24 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
25 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE