czwartek, 23 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraPisanki, baranki i palmy. Trwa Jarmark Wielkanocny w Zielonej Górze

Pisanki, baranki i palmy. Trwa Jarmark Wielkanocny w Zielonej Górze

Po dwóch latach przerwy do Zielonej Góry powróciła Kraszanka, czyli świąteczny jarmark. Na deptaku stanęły drewniane domki, a w nich rękodzieło, smakołyki i oczywiście różnego rodzaju pisanki.

Wielkanoc zbliża się coraz większymi krokami, a świąteczny klimat bardzo wyraźnie czuć już na zielonogórkim deptaku. To tam ponownie stanęły stragany, na których lokalni rzemieślnicy, artyści, twórcy ludowi wystawiają swoje produkty.  

– Okolice ratusza wypełniły się kolorowymi straganami, w których bogactwo polskiej tradycji prezentują miejscowi rzemieślnicy oraz twórcy ludowi: rzeźbiarze, koronkarki, piekarze i cukiernicy, twórcy ozdób świątecznych i pięknych palm wielkanocnych, a także artyści ludowi malujący kolorowe pisanki – informują organizatorzy z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Jarmark Wielkanocny będzie trwał do środy (13.04). A już na weekend szykują się specjalne, jarmarkowe wydarzenia. W sobotę, wspólnie z grupą Babie Lato wykonana zostanie największa palma wielkanocna w mieście. Zostanie ona zamontowana w centrum miasta. Z kolei zarówno na sobotę jak i na niedzielę zaplanowaną Kraszankową Warsztatownię. Dzieci, pod okiem ekspertów, będą miały okazję wspólnie przygotować świąteczne, ciekawe ozdoby. Nie zabraknie baranków, kurczaczków czy oczywiście pisanek. To wszystko w godzinach do 12:00 do 16:00. Natomiast wcześniej, bo już w piątek (08.04) odbędzie się koncert „Gramy dla Pokoju”. Na scenie zaprezentuje się między innymi zespół Cadilac.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
11.7 ° C
12.3 °
11.7 °
40 %
2.9kmh
100 %
czw.
13 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
11 °
pon.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE