piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraWicemistrz pokonuje mistrza! Zastal lepszy o jeden punkt

Wicemistrz pokonuje mistrza! Zastal lepszy o jeden punkt

W hali CRS w Zielonej Górze emocje były do samego końca. W środę – 6 kwietnia – Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał mistrza – Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 86:85.

Mecze między tymi dwoma drużynami praktycznie zawsze są ucztą dla kibiców. Tak było w finałach w zeszłym sezonie, gdzie ostatecznie górą był Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Obecnie mistrz Polski potwierdza swoją wielkość. W tabeli Polskiej Ligi Koszykówki zajmuje pierwsze miejsce i do meczu z ekipą z Zielonej Góry wygrał 11 meczów z rzędu! To miał być trudny test dla Zastalu.

Na początku meczu mistrz szybko przejął inicjatywę. Michael Young zdobył pięć punktów i po niecałych 3 minutach goście prowadzili w Zielonej Górze 5:0. Do tego Jarosław Zyskowski w rekordowym tempie złapał trzy faule. Nie wyglądało to dobrze. Sporo było fizycznych pojedynków, na granicy faulu. Lepiej w tej grze czuła się drużyna z Ostrowa Wlkp., która wygrała pierwszą kwartę 24:19. Jeszcze gorzej było w drugiej kwarcie. 2 minuty i 7 punktów gości bez odpowiedzi. Mistrz dominował nad drużyną z Zielonej Góry, w drugiej kwarcie prowadził już 12 punktami…

Niesamowity comeback Zastalu

Zawodnicy Ostrowa Wlkp. utrzymywali bezpieczną przewagę, do czasu aż wyższy bieg wrzucili zielonogórzanie. W ciągu dwóch minut zdobyli aż 11 punktów, na które goście w żadne sposób nie potrafili odpowiedzieć. To był niesamowity comeback Zastalu. Pomimo dużej straty, zawodnicy z Zielonej Góry schodzili na przerwę, prowadząc 45:43.

Po przerwie gospodarze zaczęli grać jeszcze lepiej, sypali „trójkami”, a mistrzowie byli kompletnie zdezorientowani. Trzecia kwarta zakończyła się prowadzeniem Zastalu – 74:58. I niewiele brakowało, aby zielonogórzanie roztrwonili tę przewagę. Koszykarze Stali wrócili do gry. Ostatecznie pogoń się nie udała, ale emocje były do samego końca spotkania. Ostrowianie mieli rzut na zwycięstwo, ale nie trafili i tym samym Zastal Zielona Góra przerwał serię mistrzów, która liczyła 11 meczów bez porażki.