poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraPonad 1000 zakażeń w woj. lubuskim

Ponad 1000 zakażeń w woj. lubuskim

Pobiliśmy niechlubny rekord. Po raz pierwszy od prawie dwóch lat w województwie lubuskim mamy dokładnie 1141 potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, do tego zmarło 8 osób.

W cały kraju mamy dzisiaj 54 477 zakażeń. Zmarło 307 osób. Jak sytuacja wygląda w naszym województwie? Nie jest zaskoczeniem, że najwięcej zakażeń jest w dużych miastach. Na pierwszym miejscu Zielona Góra z 200 potwierdzonymi wynikami, dalej Gorzów Wlkp. i Nowa Sól.

Widać także tendencję spadkową jeżeli chodzi o ilość zajętych łóżek. Jeszcze pod koniec grudnia mieliśmy w województwie 711 hospitalizowanych osób. Dzisiaj jest to niecałe 400. Czy to oznacza, że sytuacja się stabilizuje?

– Dzisiejsza liczba zakażeń jest po raz pierwszy w V fali mniejsza od zeszłotygodniowej. Dzieje się to przy malejących od 5 dni zleceniach na badania wystawianych przez POZ i dużej liczbie, ale hamującej dynamice testów. Jest to poważny sygnał możliwego wejścia w punkt przesilenia – napisał na Twitterze Minister Zdrowia Adam Niedzielski. (dalsza część artykułu pod grafiką)

Niestety testuje się u nas coraz mniej

Trzeba jednak zauważyć, że jesteśmy w szczycie zachorowań, w tym tygodniu jest to największa średnia od początku pandemii. Niestety jak podają specjaliści, nie radzimy sobie ze śmiertelnością. Jesteśmy w czołówce państw z największą ilością zgonów na ilość zakażeń. Niestety trzecią dawkę szczepionki przyjęło u nas raptem 27% osób. Dla przykładu w Niemczech jest to już 53%.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
4.3 ° C
4.4 °
2.4 °
43 %
2.2kmh
100 %
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE