poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.W googlach i trójwymiarze przeprowadzili zabieg

W googlach i trójwymiarze przeprowadzili zabieg

W poniedziałek (31.01) w gorzowskim szpitalu przeprowadzono zabieg z użyciem hologramu. To innowacyjna technologia polegająca na użyciu trójwymiarowej wizualizacji. Dzięki temu zabieg jest wykonywany szybko i bardzo precyzyjnie.

Za pomocą hologramu i specjalnych googli VR przeprowadzono zabieg wszczepienia stentografu 75-letniemu mężczyźnie z tętniakiem aorty brzusznej.

– Różnica między tym zabiegiem a zwykłą metodą wszczepienia stentografu, jest jak między zdjęciem a filmem. W trójwymiarze wszystko jest dokładniejsze – wyjaśnia dr Radosław Turowski, chirurg naczyniowy.

Metoda holograficzna polega na tym, że lekarz, z użyciem googli widzi trójwymiarowy obraz narządów wewnętrznych. Dzięki temu bez dotykania operowanego narządu może dowolnie obracać obraz używając do tego jedynie gestów i komend głosowych. Dzięki tej technologii można wykonać zabieg wyjątkowo precyzyjnie.

Użycie trójwymiarowej wizualizacji skraca też czas trwania samego zabiegu. Pozwala na obniżenie dawki kontrastu, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko uszkodzenie nerek. Pacjent też znacznie mniej krwawi – dodaje dr Radosław Turowski, chirurg naczyniowy.

To już drugi zabieg z użyciem hologramu przeprowadzony w gorzowskim szpitalu. Pierwszy miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku kiedy to medycy wykorzystali technologię 3D przy operacji wieloodłamowego złamania miednicy. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie: www.szpital.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
4.1 ° C
4.1 °
2.1 °
87 %
1.8kmh
100 %
pon.
4 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE