wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGubinGminy złożą się na połączenia kolejowe

Gminy złożą się na połączenia kolejowe

W czwartek – 3 lutego – odbyła się wideokonferencja w sprawie przywrócenia połączeń kolejowych m.in. w Gubinie i Krośnie Odrzańskim.

Według wcześniejszych zapowiedzi w czerwcu tego roku mają zostać uruchomione pasażerskie połączenia kolejowe na trasie Czerwieńsk – Gubin. Wkrótce mają też rozpocząć się remonty na siedmiu przystankach kolejowych na linii 358.

Na każdym peronie wykonane zostaną niskie zabudowania o długości 100 metrów. Zainstalowane zostaną również wiaty przystankowe, a pod nimi znajdą się cztery miejsca siedzące. Pojawią się również tablice informacyjne, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Remonty mają zakończyć się w kwietniu 2022 roku.

Samorządy dogadują się w sprawie połączeń kolejowych

W czwartek – 3 lutego – odbyła się wideokonferencja w sprawie przywrócenia połączeń kolejowych. Wzięli w niej udział włodarze samorządów, które miałyby skorzystać z ponownego uruchomienia ruchu kolejowego na linii 358.

Jak podaje Urząd Miejski w Gubinie: „Weekendowe połączenie ma ruszyć w czerwcu tego roku, a jego koszt to około 335.000 złotych, z czego połowę solidarnie mają pokryć zainteresowane samorządy: Miasto Gubin, Gmina wiejska Gubin, Krosno Odrzańskie, Dąbie, Czerwieńsk oraz powiaty: krośnieński i zielonogórski. Wciąż trwają rozmowy o przyłączenie do partycypacji Miasta Zielona Góra.”

– Samorządy wyraziły wolę wsparcia tej inwestycji – przyznaje wicestarosta powiatu krośnieńskiego, Ryszard Zakrzewski. – W tej sprawie odbędą się kolejne rozmowy, na które chcemy zaprosić przedstawicieli Miasta Zielona Góra.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
3.5 ° C
4.1 °
3.4 °
94 %
2.3kmh
100 %
wt.
4 °
śr.
3 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE