środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraPotrącenie rowerzystki na ul. Wyszyńskiego

Potrącenie rowerzystki na ul. Wyszyńskiego [FILM]

Wielokrotnie piszemy o tym, z pieszy czy rowerzysta w zderzeniu z samochodem mają mniejsze szanse na wyjście ze zdarzenia bez szwanku. Jak pokazuje przykład potrącenia rowerzystki na ulicy Wyszyńskiego 29 listopada, początkowo wyglądające niegroźnie zdarzenie zakończyło się złamaniem kości nadgarstka i postępowaniem w sprawie wypadku.

29 listopada na ulicy Wyszyńskiego w Zielonej Górze, kierująca Toyotą Yaris 74-letnia zielonogórzanka, wyjeżdżając z ulicy Wiśniowej nie zauważyła rowerzystki przejeżdżającej po przejeździe dla rowerów i potrąciła ją.

Kierująca rowerem również 74-letnia mieszkanka Zielonej Góry przewróciła się na jezdnię. Kierująca samochodem zatrzymała się i zaproponowała pomoc, jednak rowerzystka stwierdziła, że nic jej nie jest i nie potrzebuje żadnej pomocy. Jak się okazało po południu tego samego dnia, jednak pokrzywdzona rowerzystka doznała urazu. 74-latka zgłosiła się do lekarza z bólem ręki.

Diagnoza – złamanie nasady kości nadgarstka. Pokrzywdzona 30 listopada zgłosiła się do zielonogórskiej komendy, gdzie po złożeniu zawiadomienia wszczęte zostało postępowanie w sprawie wypadku drogowego.

Niestety pokrzywdzona nie miała żadnych danych sprawczyni potrącenia. Na szczęście obszar tego skrzyżowania obejmuje miejski monitoring. Policjanci sprawdzili zapis – okazało się, że widoczny jest moment potracenia, niestety nie można odczytać z filmu numerów rejestracyjnych samochodu. Policjantka prowadząca postępowanie zauważyła jednak, że obok miejsca zdarzenia przejeżdżał autobus komunikacji miejskiej. Dzięki współpracy z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze nagranie z autobusu zostało udostępnione i tablice rejestracyjne zostały odczytane.

Policjantka prowadząca sprawę wezwała na przesłuchanie właścicielkę samochodu. Okazało się, że w dniu potrącenia samochodem kierowała jej 74-letnia mama. Policjantka przesłuchała wskazaną sprawczynię potrącenia, która usłyszała zarzut spowodowania wypadku i przyznała się do winy. Decyzję o formie zakończenia tego postępowania podejmie prokurator nadzorujący sprawę.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
-3.9 ° C
-3.9 °
-3.9 °
46 %
1.9kmh
4 %
śr.
1 °
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
4 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE