piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPożar w Castoramie - nowe informacje

Pożar w Castoramie – nowe informacje

Wczoraj przed godz. 23.00 mieszkańcy zauważyli kłęby dymu wydobywające się spod marketu budowlanego Castorama przy ul. Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Na niektórych filmach było słychać syrenę alarmową. Wiemy już, że sytuacja została nad ranem opanowana.

W akcji udział wzięły 22 zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Walkę z ogniem utrudniało olbrzymie zadymienie, które było widać z wielu kilometrów. Okazało się, że palił się jeden z magazynów umiejscowiony w podziemnym parkingu. Na szczęście sytuacja jest już opanowana.

Pożar w zielonogórskim sklepie budowlanym jest opanowany. Obecnie trwa akcja dogaszania palących się materiałów zlokalizowanych w części garażowej budynku. Ze względu na płonący materiał oraz kubaturę miejsca pożaru nieustannie prowadzone jest oddymianie budynku. Trudne warunki akcji gaśniczej zmuszają do pracy rotacyjnej ratowników w celu zachowania ciągłości działań oraz bezpieczeństwa samych strażaków. Ogień nie rozprzestrzenia się na inne pomieszczenia i kondygnacje. Brak osób poszkodowanych – czytamy na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
11.1 ° C
11.2 °
9.5 °
40 %
0.9kmh
51 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE