piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPożar w Przylepie: Złożono zawiadomienia do prokuratury

Pożar w Przylepie: Złożono zawiadomienia do prokuratury

– Zawiadamiam o możliwości popełnienia przestępstwa przez Prezydenta Miasta Zielonej Góry Janusza Kubickiego – czytamy w dokumencie złożonym do Prokuratury Rejonowej przez Urząd Marszałkowski. Podobne zawiadomienie złożyła posłanka Anita Kucharska-Dziedzic, a kolejne szykują społecznicy. Dostało się również wojewodzie Władysławowi Dajczakowi.

Katastrofa (pożar hali ze składowanymi chemikaliami), która miała miejsce 22 lipca br. wskazuje, że Prezydent Miasta Zielona Góra nie wykonał swojego obowiązku, nie usunął szkodliwych odpadów i stan ten akceptował – czytamy w piśmie podpisanym przez marszałkinię Elżbietę Annę PolakSwoją biernością naraził zarówno życie, jak i zdrowie mieszkańców Regionu, w tym licznych grup Strażaków, którzy bezpośrednio walczyli z żywiołem. Doprowadził również swą biernością do zanieczyszczenia środowiska. Skutki tej katastrofy nie są jeszcze dokładnie ocenione i będziemy poznawać ja zapewne w przyszłości – dodaje.

Podobne pismo wystosowała również posłanka Anita Kucharska-Dziedzic, która dodatkowo oskarża wojewodę lubuskiego oraz prezesa Wód Polskich – Arcyłgarstwo funkcjonariuszy PiSu i ich przybocznych, zaniedbania, które naraziły życie i zdrowie mieszkańców, przestępstwa na środowisku, w tym zatrucie wód i gleb oraz koszty, które zielonogórzanki i zielonogórzanie poniosą w związku z tą katastrofą ekologiczną – to wszystko trzeba rozliczyć – czytamy na jej profilu.

Materiały do złożenia doniesienia kompletują również społecznicy z Ruchu Miejskiego oraz innych organizacji. Prokuratura również na dzisiaj zwołuje konferencję prasową, o szczegółach będziemy informować.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE