poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPracowity weekend. Wielu piratów drogowych.

Pracowity weekend. Wielu piratów drogowych.

Dla zielonogórskiej drogówki miniony weekend był bardzo pracowity. W piątek działania „Prędkość” i 74 kierujących zatrzymanych za przekroczenia dozwolonej prędkości, a w sobotę 4 prawa jazdy zatrzymane za prędkość przekroczoną o ponad 50 km w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali w ten weekend również 3 nietrzeźwych kierujących, 1 kierującego pod wpływem narkotyków i 1 z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Policjanci ruchu drogowego zielonogórskiej komendy w ten weekend „postawili na prędkość”. W piątek przez cały dzień do późnych godzin wieczornych w całym powiecie prowadzone były działania z laserowymi miernikami. Wieczorem mundurowi skupili się głównie na kontroli prędkości pojazdów w centrum Zielonej Góry na ulicy Wojska Polskiego i ulicy Westerplatte, gdzie ostatnio zgłaszane są przez mieszkańców pirackie wręcz wyczyny kierujących samochodami osobowymi czy motocyklami. W czasie działań policjanci zatrzymali za przekroczenie dozwolonej prędkości aż 74 kierujących.

Także w sobotę zielonogórska drogówka sprawdzała prędkość pojazdów w różnych miejscach miasta, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 lub 40 kilometrów na godzinę. O godzinie 9.00 na ulicy Kożuchowskiej gdzie obowiązuje 40 km/h kierująca Volkswagenem miała na liczniku 98 km/h. Została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Po godzinie 10.00 na ulicy Olimpijskiej w Drzonkowie, gdzie również obowiązuje ograniczenie do 40 km/h zatrzymani zostali dwaj kierujący. Wyjątkową lekkomyślnością wykazał się mężczyzna kierujący BMW – w tym miejscu miał na liczniku 114 kilometrów na godzinę. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Po 20 minutach w tym samym miejscu za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h zatrzymany został kierujący Toyotą – ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Wszystkim kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy oraz oprócz mandatów nałożone 10 punktów karnych.

Wyjątkową niefrasobliwością wykazał się mody człowiek, który został zatrzymany o godzinie 11.40 tego samego dnia na ulicy Olimpijskiej w Drzonkowie. Kierował BMW z prędkością 102 kilometrów na godzinę, ale jego prawo jazdy nie zostało zatrzymane – ponieważ jak się okazało kierujący jeszcze go nie ma … Mężczyzna okazał policjantom brytyjskie prawo jazdy oznaczone literą „L”, czyli uprawniające jedynie do nauki jazdy na terenie Wielkiej Brytanii. Mundurowi skierują wniosek o jego ukaranie do sądu – oprócz przekroczenia dozwolonej prędkości drugim wykroczeniem jest kierowanie pojazdem bez uprawnień. Kierującemu oprócz grzywny minimum 1500 złotych zostanie również orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów – czyli w najbliższych miesiącach prawa jazdy nie zdobędzie…


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
18.9 ° C
18.9 °
17.9 °
37 %
0.7kmh
100 %
pon.
29 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE