środa, 17 lipca, 2024

Wejdź w „buty seniora”

To będzie wielobarwna strefa, zajmująca sporą część Parku Tysiąclecia w Krośnie Odrzańskim. Podczas tegorocznego Rybobrania bardzo ważną rolę odegrają seniorzy i stowarzyszenia, które z krośnianami współpracują.

Pisaliśmy już o gwiazdach Rybobrania (koncerty rozpoczynają się w sobotę i niedzielę o godzinie 19.30), było także o strefach – leśnej, sportowej i dziecięcej, jednak nie można nie wspomnieć o miejscu, które zagospodarują seniorzy. I tej aktywności mogą im pozazdrościć inni.

4 i 5 czerwca (w sobotę od godziny 15.00 a w niedzielę od 13.00) warto sprawdzić, jakie organizacje pozarządowe działają na rzecz seniorów, a jakie skupiają w swoich kręgach seniorów, a potem zapisać się i skorzystać z ich oferty. Podczas Rybobrania seniorzy dowiedzą się także gdzie zadbać o kondycję fizyczną – będą mogli spróbuj swoich sił na rowerku, nauczyć się chodzić z kijami nordic walking, spróbować jogi, a nawet poznać techniki samoobrony. Także namalować obraz. Przy okazji spotkania będzie można wyrobić sobie kartę seniora i korzystać ze zniżek.

Uwaga – ta strefa zaprasza także młodszych, którzy będą mogli sprawdzić i poczuć trudności, z jakimi zmaga się osoba z niepełnosprawnościami – dostępny będzie specjalny symulator o nazwie „buty seniora”.

W strefie seniora zaprezentują się Spółdzielnia Socjalna Sowa, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Koło Saperów, PTTK, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Centrum Aktywności Lokalnej „Na Poddaszu”, Koło Gospodyń Wiejskich z Maszewa, Krośnieńska Rada Seniorów, oraz Fundacja BawMy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
pochmurnie
21.5 ° C
21.5 °
19.8 °
65 %
3.8kmh
12 %
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
30 °
sob.
30 °
niedz.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE