poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Bilety MZK będą droższe?

Bilety MZK będą droższe?

Jak zapowiadają gorzowscy urzędnicy: wzrosnąć mają ceny biletów na przejazdy miejskimi autobusami i tramwajami. Dotyczy to zarówno biletów normalnych jak i ulgowych. To wszystko związane jest między innymi z podwyżkami cen za paliwo.

Miejski Zakład Komunikacji już jakiś czas temu informował, że zaczyna borykać się z problemami finansowymi. Związane jest to między innymi z coraz wyższymi cenami paliwa, inflacją i rosnącymi kosztami energii, które powodują, że rosną także koszty funkcjonowania MZK. Mimo miejskiej dotacji konieczne są kolejne zmiany. W miniony piątek (27.05) prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki przekazał, że planowane są podwyżki cen biletów. Obecnie za bilet normalny zapłacimy trzy złote. Cena miałaby jednak podskoczyć aż o złotówkę i bilet kosztowałby cztery złote. Z kolei o pięćdziesiąt groszy miałby podrożeć bilet normalny – z jednego złotego i pięćdziesięciu groszy do dwóch złotych. Zmiany obejmą również „przejazdówki”. Za normalny bilet miesięczny, który obecnie kosztuje 92 zł, trzeba będzie zapłacić 120 zł, a cena ulgowego wzrośnie 46 zł na 60 zł.

Ostateczna decyzja w tej sprawie należy jednak do gorzowskich radnych, którzy zajmą się tym tematem już na czerwcowej sesji. Jeśli radni wyrażą zgodę na podwyżki to nowe ceny biletów będą obowiązywały już od sierpnia tego roku.

Przypomnijmy: w związku z narastającymi problemami finansowymi miasto musiało na razie zrezygnować m.in. z budowy węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
19.7 ° C
19.7 °
19.7 °
77 %
4.3kmh
100 %
pon.
20 °
wt.
26 °
śr.
23 °
czw.
23 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE