sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kolejny park kieszonkowy w Gorzowie

Kolejny park kieszonkowy w Gorzowie

Powstaje drugie już wyjątkowe, zielone miejsce, w  którym mieszkańcy będą mogli spędzić wolny czas, odpocząć, zrelaksować się i spotkać z sąsiadami. Park kieszonkowy przygotowywany jest w okolicach dawnego kina Słońce.

Park kieszonkowy to nic innego jak mały park, dostępny dla wszystkich. Jego założeniem jest stworzenie niewielkich terenów zieleni pomiędzy miejscami gęstej, osiedlowej zabudowy. Wszystko po to, by powstał tam obszar wypoczynkowo-integracyjny. Jeden taki park działa już w Gorzowie na ulicy Słonecznej, teraz powstaje także drugi.

W okolicy kina Słońce zostanie powiększony obszar, znajdującej się tam zieleni. Na nowy będzie wymieniony murek oporowy. Zostaną uporządkowane nawierzchnie chodników, część zostanie wymieniona – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik z gorzowskiego magistratu.

Przypomnijmy: miejsc do wypoczynku na świeżym powietrzu będzie w centrum miasta więcej. Już wkrótce działać będą bowiem nowe „mini ogródki” gastronomiczne. Znajdą się one przy barze Agatka, obok rolnika oraz przy lokalu „Trzy Światy” mieszczącym się na rogu Dworcowej i Sikorskiego. Będzie tam kilka stolików i krzesełka, przy których będzie można spokojnie usiąść, wypić kawę lub herbatę oraz zjeść coś dobrego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
21 ° C
21 °
21 °
61 %
2.2kmh
68 %
sob.
23 °
niedz.
24 °
pon.
26 °
wt.
28 °
śr.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE