czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczRowerem po S3 prosto w ręce policjantów

Rowerem po S3 prosto w ręce policjantów

W sobotę (25.05) mundurowi zatrzymali rowerzystę, który poruszał się drogą ekspresową S3 na odcinku między węzłami Międzyrzecz Północ a Skwierzyna Zachód. Mężczyzna został ukarany mandatem.

O sytuacji patrol policyjny został powiadomiony telefonicznie. Według informacji po S3 jechał mężczyzna na rowerze. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego międzyrzeckiej policji natychmiast udali się we wskazany rejon. Jak się okazało po drodze szybkiego ruchu rzeczywiście poruszał się rowerzysta. Mężczyzna jechał poboczem w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego. Mundurowi zatrzymali go w okolicach miejsca obsługi podróżnych Popowo.

– Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jedzie do domu, a ponieważ zależy mu na czasie postanowił skrócić sobie drogę podróżując drogą ekspresową – informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Sytuacja była bardzo niebezpieczna, rowerzysta narażał swoje zdrowie, a nawet życie, ponieważ S3 jest drogą szybkiego ruchu. Według przepisów samochody mogą tu osiągać prędkość nawet do 120 km/h chociaż fakty są takie, że często jeżdżą dużo szybciej. Dlatego poruszanie się po tej drodze na rowerze stwarza ogromne zagrożenie.

Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 250 zł oraz w asyście policyjnego radiowozu został odprowadzony w bezpieczne miejsce, gdzie mógł dalej kontynuować podróż. Bez narażania własnego życia.

Funkcjonariusze przypominają, że rowerzyści nie mogą się poruszać ani po drogach ekspresowych ani po autostradach. Bez względu na to czy jadą główną ulicą, pasem awaryjnym czy też poboczem.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
13 ° C
13 °
13 °
88 %
2.4kmh
1 %
czw.
27 °
pt.
30 °
sob.
30 °
niedz.
31 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE