niedziela, 24 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraPrezydenci Zielonej Góry dostali podwyżki

Prezydenci Zielonej Góry dostali podwyżki

Jak podaje Gazeta Regionalna, dwóch zastępców prezydenta Janusza Kubickiego otrzymało podwyżki. Ile więcej będą zarabiali politycy? To kwota 3145 zł. Urząd Miasta utrzymuje, że to z powodu „zwiększenia obowiązków służbowych i powierzenia dodatkowych zadań”.

O jakie dokładnie zadania chodzi, tego w artykule nie znajdziemy. Dziennikarze gazety próbowali się dowiedzieć, ale otrzymali długą na ponad 3000 znaków odpowiedź, którą Urząd Miasta zastrzegł, że ma zostać wydrukowana w całości.

Na podwyżki zapewne miał wpływ podniesienia pensji samego prezydenta miasta. Radni zrobili to tuż przed nowym rokiem. Obecnie Janusz Kubicki zarabia 20 640 zł.

Okazuje się jednak, że obaj zastępcy pobierają również duże uposażenia na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zdumiewa zatem fakt, dlaczego są przeciwni rozwojowi uczelni i samego szpitala, który do tej uczelni należy. Mowa tutaj oczywiście o przenosinach „Medyka” i przygotowaniu nowych sal dla przyszłych lekarzy i administracji.

Poznaliśmy również kwoty, jakie zarabiają zastępcy na uczelni. Dariusz Lesicki wyciągnął 25,8 tys. zł, a Krzysztof Kaliszuk 21,6 tys. zł. Takie dane wpisali do oświadczenia majątkowego za rok 2020. Lesicki jest wykładowcą akademickim i prowadzi zajęcia ze studentami. Z kolei Kaliszu jest specjalistą ds. współpracy z gospodarką. – jaki ma zakres obowiązków jednak nie wiemy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
pochmurnie
18.4 ° C
18.4 °
17.8 °
46 %
2.2kmh
17 %
niedz.
19 °
pon.
21 °
wt.
24 °
śr.
26 °
czw.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE