czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraPróbowali ukraść katalizator. Mężczyźni złapani na gorącym uczynku

Próbowali ukraść katalizator. Mężczyźni złapani na gorącym uczynku

Do zdarzenia doszło około trzeciej w nocy na jednym z zielonogórskich osiedli. Policjanci patrolujący okolicę zauważyli dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść katalizator z jednego z zaparkowanych samochodów. Teraz obaj staną przed sądem.

To nie pierwszy taki przypadek, o podobnych kradzieżach lub próbach kradzieży lubuscy policjanci informują już od ubiegłego roku. Tym razem złodzieje zaatakowali w Zielonej Górze, Dwa mężczyźni, w nocy, próbowali wymontować katalizator z osobowego volkswagena stojącego na parkingu. I pewnie by im się to udało gdyby nie zauważył ich patrol policji.

– Na widok wjeżdżającego radiowozu obaj mężczyźni zaczęli uciekać. Jeden z nich został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku. Okazało się, że to doskonale znany z popełniania różnych przestępstw, 35-letni zielonogórzanin – informuje Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Drugi mężczyzna został złapany p[arę godzin później dzięki działaniom policjantów ze służby kryminalnej. To 29-latek również pochodzący z Zielonej Góry i również doskonale znany mundurowym ze swoich wcześniejszych przestępstw.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Te dotyczą zarówno kradzieży katalizatorów, ale również kradzieży z włamaniami do domów. Teraz grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
6.7 ° C
7.3 °
6.7 °
42 %
3kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
12 °
sob.
8 °
niedz.
7 °
pon.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE