wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPrzeszukanie w firmie posła Zjednoczonej Prawicy

Przeszukanie w firmie posła Zjednoczonej Prawicy

Jak informuje nas prokurator Ewa Antonowicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, dokonano przeszukania w firmie Future Wolves należącej do Posła na Sejm RP Łukasza Mejzy. Ma to związek ze śledztwem w sprawie Lubuskich Bonów Rozwojowych.

Przypomnijmy, że firma Łukasza Mejzy miała pobierać środki z Lubuskich Bonów Rozwojowych za fikcyjnie przeprowadzane szkolenia. Audyt Urzędu Marszałkowskiego z grudnia 2021 roku zarzucał mu brak rozeznania cenowego, niedostępne logi i zrzuty ekranu potwierdzające, że szkolenie w ogóle się odbyły. W związku z tym Zarząd Województwa złożył wtedy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Dzisiaj wiemy już więcej o toczącym się śledztwie.

– Postępowanie prowadzone w Wydziale Śledczym Prokuratury Okręgowej dotyczy dotacji uzyskanych w ramach projektów z Funduszy Unijnych z zawiadomienia Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Agencji Rozwoju Regionalnego SA, przyznanych firmie Future Wolves. W toku postępowania gromadzona jest dokumentacja związana z realizacją tego projektu oraz przesłuchiwani są uczestnicy projektu – przedsiębiorcy i pracownicy uczestniczący w szkoleniach oferowanych przez firmę Future Wolves – mówi w rozmowie z nami Ewa Antonowicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Okazuje się, że poza przesłuchaniami dokonano również przeszukania w firmie Future Wolves należącej do Łukasza Mejzy, ale także wśród podmiotów związanych z udzieleniem dofinansowania. Jak mówi rzeczniczka na przeszukanie firmy zażalenie złożył zarówno Łukasz Mejza, jak i jego pełnomocnik.

Niestety ze względu na dobro śledztwa nie dowiemy się, póki co nic więcej – Obecnie nie mogę udzielić informacji czy i komu prokuratura rozważa postawienie zarzutów, a także ile potrwa śledztwo. W sprawie zabezpieczono szereg dokumentacji, która musi zostać poddana analizie oraz weryfikacji w zestawieniu z przesłuchaniami – w pierwszej kolejności przesłuchiwani są jak wskazałam wyżej przedsiębiorcy biorący udział w szkoleniach – zakończyła Antonowicz.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
-0.6 ° C
1.2 °
-0.6 °
58 %
1.2kmh
9 %
wt.
11 °
śr.
8 °
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE