wtorek, 29 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraRekord zakażeń w Polsce. Co z lubuskimi medykami?

Rekord zakażeń w Polsce. Co z lubuskimi medykami?

Mamy dzisiaj w Polsce rekord zakażeń koronawirusem od początku pandemii, czyli blisko dwóch lat. Ministerstwo Zdrowia podało informację o 36 665 zakażeniach. Jak sytuacja wygląda w naszym województwie?

Z danych rządowych dowiadujemy się, że zmarło również 248 osób i wykonano ponad 135 tys. testów. Niestety nowy wariant Omikron coraz mocniej rozprzestrzenia się w Polsce. Odnotowano również ponad 1300 zakażeń nowym wariantem. Wczoraj informowaliśmy, że sytuacja w szpitalu w Gorzowie jest bardzo ciężka (dalsza część artykułu poniżej).

Dzisiaj w naszym województwie jest 514 zakażeń i to największa liczba od początku grudnia, gdzie zanotowaliśmy najwięcej w historii, czyli ponad 900. Wśród zakażonych województw jesteśmy na przedostatnim miejscu. Jeżeli chodzi o ilość miejsc zajętych to jest ich 418 oraz 21 respiratorowych. Tutaj mamy jeszcze sporą rezerwę, ale nie w tym jest największy problem.

– Nasz szpital tymczasowy jeszcze działa, ale zaraz przestanie. Niektórzy pracownicy pracują po nawet 500 godzin w miesiącu. Personel medyczny ma tego serdecznie dosyć. Co zrobimy jak nas zabraknie? – mówił dr. nauk medycznych Bartosz Kudliński – Kierownikiem Szpitala Tymczasowego w Zielonej Górze w rozmowie z Lubuskim Centrum Informacyjnym.

W których powiatach jest najwięcej zakażeń? Nie powinno być zdziwieniem, że na czele listy są największe miasta Zielona Góra (83) i Gorzów Wlkp. (63). Jednak gdy spojrzymy na ilość zakażeń na 10 000 mieszkańców to na pierwszym miejscu jest powiat słubicki znacznie wyprzedzający resztę. Dzisiaj mamy tam 40 zakażeń.

– Jesteśmy przygotowani infrastrukturalnie i sprzętowo. Jednak mocno nadwyrężona jest wytrzymałość personelu. Nie ma skąd go wziąć. Ci ludzie są po prostu zmęczeni. Pracują w trudnych warunkach i tych niemalże kosmicznych kombinezonach. Obawiamy się również zakażeń naszego personelu czy wysyłania na kwarantannę. – skomentował z kolei sytuację dr Marek Działoszyński, prezes Szpitala Uniwersyteckiego w rozmowie z Radiem Index 96 FM.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
2.7 ° C
3.4 °
1.4 °
44 %
1.4kmh
100 %
wt.
3 °
śr.
4 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE