czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraRodzina radnego stawia knajpę na miejskim gruncie

Rodzina radnego stawia knajpę na miejskim gruncie

Jak informuje Zielona News miasto wydzierżawiło teren na placu Teatralnym pod postawienie obiektu gastronomicznego wraz z ogródkiem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby przetargu nie wygrała rodzina radnego Rafała Kaszy, który należy do prezydenckiego klubu Zielona Razem.

– Część (105 m kw.)  przedmiotowej nieruchomość gruntowej oznaczonej jako działka nr 345  o powierzchni  2942 mkw, położonej przy ul. Plac Jana Matejki w Zielonej Górze, została wydzierżawiona w drodze  przetargu nieograniczonego na wzniesienie obiektu usługowego z zakresu gastronomii wraz z ogródkiem gastronomicznym. W wyniku przetargu wyłoniono dzierżawcę – Pinacolada Spółka Cywilna z siedzibą w Zielonej Górze, z którym zawarta została umowa dzierżawy na okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2024 r. – poinformowała serwis zielonanews.pl Monika Zapotoczna z urzędu miasta.

Spółka Pinacolada należy do siostry i matki radnego Rafała Kaszy. W Krajowym Rejestrze Sądowym możemy znaleźć informację, że właścicielami spółki są Joanna oraz Bogumiła Kasza. Budynek na placu Teatralnym już stanął i wygląda bardzo przyzwoicie.

Co ciekawe w oświadczeniu majątkowym za rok 2021 radny Rafał Kasza podał, że zatrudniony jest w spółce Pinacolada S.C. jako barman. Nie dziwi zatem zdjęcie zrobione przez jednego z mieszkańców sprzed kilku dni, gdzie samozwańczy „najsprawniejszy polityk w Polsce” pomaga przy stawianiu obiektu.

Kilka lat wcześniej radny Kasza sam był współwłaścicielem spółki cywilnej wraz z matką, jednak zrezygnował z prowadzenia jej 5 grudnia 2018 roku. Od tego momentu dieta radnego to prawie połowa jego dochodu. Istotne jest również to, że w tym samym czasie gdy radny Kasza rezygnował ze spółki, to wspólnikiem została jego siostra Joanna.

Jak czytamy po wpisach mieszkańców na różnych profilach, traktują tego typu praktyki jako nieetyczne. Nie można wprost zarzucić radnemu prowadzenia działalności gospodarczej na mieniu gminnym, gdyż nie on wygrał przetarg, ale powiązania rodzinne są tutaj bardzo bliskie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
18.4 ° C
20.1 °
18.4 °
73 %
2kmh
73 %
śr.
18 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE