niedziela, 16 czerwca, 2024

Samolotem do Krakowa

W środę 7 czerwca 2023 r. na lotnisku w Babimoście wylądował pierwszy samolot z Krakowa. Do stolicy małopolski można polecieć w niedziele i środy.

Pasażerowie lotniska Zielona Góra-Babimost mają możliwość podróżowania do Warszawy (na ten kierunek funkcjonuje stałe połączenie). W ofercie komercyjnej na stronie lot.com są również dostępne loty do Gdańska, Turcji i Chrowacji, od wczoraj polecimy także do Krakowa.

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenie między Krakowem i Zieloną Górą. Inauguracyjny rejs na tej trasie odbył się 7 czerwca. Maszynę powitał tradycyjny salut wodny w wykonaniu strażaków.

Samoloty będą latać z Krakowa do Zielonej Góry w poniedziałki i środy, a z Zielonej Góry do Krakowa w środy i niedziele. Warto obrać ten kierunek w czasie zbliżających się wakacji. Na słowo Kraków każdemu przed oczami ukazuje się wspaniały Zamek Wawelski, Sukiennice, czy rynek Starego Miasta, z którego codziennie rozbrzmiewa hejnał mariacki.

Lubuskie lotnisko stale się rozwija w kwietniu 2023 r. przeprowadzone zostały 362 operacje lotnicze (starty i lądowania). To najwięcej od początku roku. Dla porównania – w styczniu 2023 r. zrealizowano ich 213, w lutym – 280, a w marcu – 344. W kwietniu z portu w Babimoście odprawiono ponad 2700 pasażerów.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
22.4 ° C
22.4 °
21.2 °
51 %
0.6kmh
88 %
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
20 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE