niedziela, 23 czerwca, 2024

VI Marsz Równości

Pochód wyruszy w sobotę, 10 czerwca 2023 r. o godz. 14.00 z placu przed Filharmonią Zielonogórską. Hasło tegorocznego marszu brzmi „Przywróćmy wiarę w miłość”.

Trasa marszu będzie liczyć ok. 4 kilometry. Pochód wyruszy 10 czerwca o godz. 14.00 z placu przed Filharmonią Zielonogórską, przejdzie aleją Wojska Polskiego, pojawi się na tęczowym chodniku przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, skąd przejdzie na deptak i powróci przed filharmonię.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem marszałkini województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak. – Tolerancja, otwartość, szacunek dla absolutnie każdego to nasza lubuska marka. Już po raz szósty ulicami Zielonej Góry przejdą osoby LGBT+ i ich sojusznicy. Z tej okazji tęczowy chodnik przed Urzędem Marszałkowskim został odświeżony Marsz przejdziemy po nim w rytm poloneza.

Organizator marszu – Instytut Równości – zaplanował także inne atrakcje. Zanim rozpocznie się parada ulicami miasta, przed filharmonią zostanie otwarty Piknik Równości, który potrwa od 12.00 do 18.00. Pojawią się na nim stoiska patronów Marszu: Urzędu Marszałkowskiego i Komisji Europejskiej. Odbędzie się także konkurs na najładniejszy marszowy makijaż.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
21.7 ° C
21.7 °
21.2 °
35 %
4kmh
91 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE