czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSamolotem z Babimostu do Chorwacji, Bułgarii... i Gdańska.

Samolotem z Babimostu do Chorwacji, Bułgarii… i Gdańska.

Z lotniska w Babimoście koło Zielonej Góry można latać już do Turcji, a od lipca do Chorwacji. Znamy już też terminy wylotów do Burgas w Bułgarii i Gdańska.

Oferta dotycząca lotów do zagranicznych krajów z portu lotniczego w Babimoście jest coraz szersza i coraz więcej osób korzysta z lokalnego lotniska. Bite są kolejne rekordy w liczbie pasażerów. W maju z usług portu skorzystało ponad 2.700 osób. To o 40 proc. więcej niż w kwietniu tego roku.

Od połowy kwietnia można wybrać się w podróż do Turcji i wystarczy mieć tylko dowód osobisty. Obywatele Polski podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres do 90 dni są zwolnieni z obowiązku paszportowego i wizowego. Nie muszą już okazywać negatywnego wyniku testu na COVID-19 lub Unijnego Certyfikatu Covid.

Od 3 lipca ruszyły kolejne loty. Teraz można samolotem dostać się z Babimostu do Rijeki w Chorwacji. To popularny cel podróży w okresie wakacyjnym. Wylot z Babimostu w każdą niedzielę o godz. 15:35, do celu samolot dociera o godz. 17:30. Loty powrotne również odbywają się w niedziele.

Już wcześniej planowane były kolejne połączenia z lotniska w Babimoście. Od 10 lipca, a potem w każdy czwartek z Babimostu będzie można dostać się do Gdańska. Z kolei 13 lipca odleci pierwszy samolot do Burgas w Bułgarii. Kolejne połączenia będą realizowane w każdą środę. Oferta dotyczy również lotów powrotnych. W przypadku Bułgarii będzie obowiązywać do 14 września, a w przypadku Gdańska – do 2 października.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
18.4 ° C
20.1 °
18.4 °
73 %
2kmh
73 %
śr.
18 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE