sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraSejmik potępił zbrojną inwazję Rosji na Ukrainę

Sejmik potępił zbrojną inwazję Rosji na Ukrainę

Radni Sejmiku Województwa Lubuskiego nie mieli uwag w sprawie przyjęcia Stanowiska w sprawie potępienia zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę. Decyzję podjęli podczas nadzwyczajnej sesji Sejmiku.

Sesja została zwołana na wniosek Klubu Radnych Bezpartyjni Samorządowcy, stanowisko w tej sprawie prezentował radny Sławomir Kowal

– Wyrażamy szacunek wobec heroicznej walki o wolność i prawo do życia w demokratycznym i niepodległym Państwie. Jesteśmy pełni podziwu dla niezłomnej postawy żołnierzy oraz cywilów Ukrainy. Bezprawny i haniebny atak rosyjskiego agresora na Ukrainę i zbrodnie popełniane na narodzie w imie woli jednego człowieka, prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, powinny zostać bezwzględnie ukarany – mówił radny Kowal

Stanowisko zostało przyjęte przez aklamację. Również podobna sytuacja była w sprawie apelu do władz samorządowych i rządowych o niezwłoczne przygotowanie się do przyjmowania uchodźców wojenny z terenu niepodległej Ukrainy.

Radni zwracali uwagi również w sprawie celowości pomocy i apelowali do mieszkańców, aby przekazywane dary były zgodne z publikowanymi potrzebami.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
6.7 ° C
8.4 °
6.7 °
42 %
4kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
4 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE