niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSkandal na konferencji prasowej: Kubicki wtargnął na mównicę

Skandal na konferencji prasowej: Kubicki wtargnął na mównicę

Trudno komentować zachowanie włodarza Zielonej Góry. Na całym świecie obowiązują jakieś standardy, ale Janusz Kubicki najwyraźniej się tym nie przejmuje. Dzisiejszą konferencję Urzędu Marszałkowskiego w sprawie podziału funduszy europejskich przerwał prezydent winnego grodu.

Konflikt przestał przybierać obraz jedynie medialnych wypowiedzi. Teraz rozpoczęło się chuligaństwo i przerywanie konferencji prasowych. Tak było dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w momencie, w którym zakończyła się część wypowiedzi zarządu województwa.

W momencie, gdy poproszono dziennikarzy o zadawanie pytań, na mównicę wtargnął prezydent Janusz Kubicki. Koniecznie chciał odpowiedzieć na zarzuty oraz argumenty, które kierowali podczas konferencji w jego stronę członkowie zarządu województwa oraz samorządowcy mniejszych gmin, które czują się przez Zieloną Górę okradani.

– To jest nasza konferencja, proszę usiąść – apelował Poseł na Sejm RP Waldemar Sługocki. Z kolei marszałek Elżbieta Anna Polak powtórzyła, że prosi o zadawanie pytań przez dziennikarzy. Janusz Kubicki jednak uznał, że zechce przemówić do zebranych dziennikarzy. W tym momencie rzecznik prasowy Paweł Kozłowski dał znać do zakończenia relacji na żywo z konferencji.

Kubicki powtarzał kwestie z wczorajszej Sesji Rady Miasta, odczytał również apel, który przyjęła Rada Miasta Zielona Góra w sprawie środków europejskich dla ZIT. Sugerował, że powinien mieć możliwość zabrania głosu, bo wczoraj taką otrzymał członek zarządu województwa Marcin Jabłoński na sesji Rady Miasta. Zapomniał jednak, że na taką wypowiedź musiał czekać ponad 5 godzin, a zgodę wydała Rada, a nie Prezydent.

Opinie mieszkańców są jednoznaczne – Oto typowy Janusz polityki. (…) Arogancki, populistyczny, mściwy i zamknięty w sobie smutny człowiek. – napisał Kacper Kubiak z Instytutu Równości na swoim profilu. – Prezydent Kubicki przeszedł już sam siebie…co za bezczelność…. – dodaje Pani Barbara.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
21.4 ° C
21.7 °
18.4 °
35 %
4.6kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE