poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościSłubiceNiewybuch przy wałach przeciwpowodziowych na Odrze!

Niewybuch przy wałach przeciwpowodziowych na Odrze!

Pracownicy budowlani zajmujący się poszerzaniem wałów przeciwpowodziowych natrafili na sporych rozmiarów niewybuch. Okoliczni mieszkańcy zostali ewakuowani, a na miejscu pojawili się saperzy.

Sytuacja miała miejsce w miniony wtorek (08.11). To właśnie wtedy słubiccy policjanci otrzymali informację o znalezieniu niewybuchu. Materiał znajdował się przy wałach na Odrze.

– W związku z faktem, iż niewybuch był znacznych rozmiarów i stanowić mógł śmiertelne zagrożenie dla osób postronnych jak i  dla okolicznych mieszkańców w porozumieniu z dowódcą patrolu saperskiego z V Kresowego batalionu z Krosna Odrzańskiego podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji mieszkańców okolicznych zabudowań w celu podjęcia przez patrol saperski niewybuchu – informuje Agnieszka Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Teren został natychmiast zabezpieczony przez policjantów, którzy czekając na przyjazd żołnierzy zamknęli też ruch na pobliskich ulicach.

Cała akcja ma swój szczęśliwy finał, ponieważ przybyli na miejsce saperzy szybko i sprawnie zabrali niewybuch, a mieszkańcy, po dwóch godzinach, mogli wrócić do swoich domów.

www.lubuska.policja.gov.pl

Funkcjonariusze przypominają, aby w sytuacji znalezienia podobnych, potencjalnie niebezpiecznych materiałów natychmiast powiadomić o tym odpowiednie służby. Pod żadnym pozorem nie wolno dotykać takich znalezisk ani przenosić ich w inne miejsce.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA SŁUBICE

Słubice
zachmurzenie umiarkowane
3 ° C
4.2 °
3 °
52 %
2.2kmh
68 %
pon.
3 °
wt.
7 °
śr.
7 °
czw.
16 °
pt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE