piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSuperbohaterowie na ścianie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Superbohaterowie na ścianie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka [ZDJĘCIA]

To dopiero była akcja. Ekipa Alpiniści dla WOŚP nie tylko umyła okna w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, ale też zbiera pieniądze i sprawia uśmiech na twarzach dzieci. To była trzecia edycja ich akcji.

Jeżdżą po Polsce i zbierają pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przy okazji przebierają się w stroje superbohaterów i postacie z bajek. Alpiniści dla WOŚP dzisiaj odwiedzili Zieloną Górę, chociaż lepiej byłoby powiedzieć, że był to Superman, Thor, Król Julian i Tygrysek z Kubusia Puchatka.

Akcję organizuje kilkaset osób w Polsce. Tym razem jesteśmy w Zielonej Górze, ale w planie mamy objazd 31 placówek leczniczych. Planujemy myć okna i bawić dzieci – oczywiście przebrani za superbohaterów – mówi jeden z inicjatorów akcji Krzysztof Raca z Gdańska.

Ich praca to nie tylko wspinanie się po górach. Biorą udział w najtrudniejszych operacjach na wysokościach w branży budowlanej i nie tylko. Przy okazji takich akcji zbierają również pieniądze do specjalnie założonej eSkarbonki.

Śmiałkowie przy okazji mycia okien zabawiali dzieci, które przebywają aktualnie w szpitalu, robili sobie żarty czy też malowali serduszka na szybach. W 2021 r. aż 300 techników odwiedziło 45 szpitali, myjąc 5000 m2 powierzchni okien i zbierając 17 tys. zł na rzecz Orkiestry.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE