wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSzpital Uniwersytecki zamyka rok 2022. Był wyjątkowy.

Szpital Uniwersytecki zamyka rok 2022. Był wyjątkowy.

Na głównej stronie Szpitala Uniwersyteckiego pojawiło się podsumowanie roku 2022, który pod wieloma względami był wyjątkowy. Lecznica przypomina najważniejsze inwestycje miesiąc po miesiącu.

Do najważniejszych zadań inwestycyjnych z pewnością było oddanie do użytku zgodnie z przeznaczeniem Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, którego koszt pochłonął ponad 150 mln zł. Wcześniej jednak w nowym budynku funkcjonował Szpital Tymczasowy, który zaczął być wygaszany w marcu, a już w kwietniu Uniwersytet Zielonogórski za niemal 4,3 mln zł przekazał wysokiej klasy sprzęt, który zasilił m.in. oddział położniczo-ginekologiczny.

W lutym rozpoczęto również budowę nowego OIOM-u. Nowy obiekt zaplanowano na pięć kondygnacji użytkowych, na intensywnej terapii znajdzie się miejsce na 17 łóżek (dziś jest ich 10) dla pacjentów w stanach zagrożenia życia. Więcej będzie też łóżek dla okulistyki, nie mówiąc już o lepszych warunkach. Całkowita wartość projektu wynosi 26,5 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków unijnych to kwota 21,6 mln zł, a z budżetu państwa – 4,5 mln zł. W grudniu na budynku pojawiła się wiecha.

W lipcu dobiegła końca termomodernizacja budynków szpitala. Rozpoczęła się w 2020 r. i w jej ramach gruntownie wyremontowano elewacje budynków, również te przedwojenne. Wymieniono wszystkie okna, a także zmodernizowano system centralnego ogrzewania, ciepłej wody i instalacji oświetleniowej. Ta warta ponad 50 mln zł inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubuskiego i pieniędzy z Unii Europejskiej. W tym samym miesiącu oddano do użytku zmodernizowany rezonans magnetyczny.

Jeszcze w wakacje udało się znaleźć dodatkowe 12 mln zł na rozstrzygnięcie postępowanie na wyłonienie wykonawcy na przebudowę wewnętrznego układu komunikacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą szpitala. Na terenie szpitala powstaną parkingi, przebudowany zostanie układ komunikacyjny (drogi, chodniki) wraz z infrastrukturą techniczną (kanalizacja deszczowa i oświetlenie). Ma również powstać tężnia solankowa, plac rekreacyjno-rehabilitacyjny, sensoryczny plac zabaw, ścieżki edukacyjne, info-kioski, stojaki na rowery i miejsca wypoczynku.

Więcej informacji o wydarzeniach w lecznicy znajdziecie TUTAJ.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
20.1 ° C
21.2 °
20.1 °
68 %
2.8kmh
84 %
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
28 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE