sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraTak prezydent zakopuje historię.

Tak prezydent zakopuje historię.

W zeszłym roku władze zapowiadały, że zakopią nieudaną milionową inwestycję, jaką było wyeksponowanie historycznych fundamentów miasta. Dzisiaj szyby zostały zdjęte, a w tym miejscu zostanie wyłożona kostka brukowa. Mieszkańcy są oburzeni.

– To jest dbanie o historie miasta przez prezydenta – absurd. Zasypać historyczne odkrywki fundamentów, zamiast naprawić? Amfiteatr zamknąć, zamiast rewitalizować? Co będzie kolejne? Mam nadzieję, że to kiepski żart i szyby będą naprawione i konstrukcja wróci na miejsce – napisał na swoim profilu radny Marcin Pabierowski.

O całej sprawie pisaliśmy już w zeszłym roku. Wtedy na miejscu wiecznie zaparowanych szyb pojawiły się zabawki dla dzieci z wrzutomatem. Pomysłodawcą zlikwidowania ekspozycji był radny Rafał Kasza, którego firma na deptaku eksponowała uciążliwe dla mieszkańców urządzenia typu boxer.

– Szyby były ciągle zaparowane. Montowaliśmy tam klimatyzację, ale nic to nie pomagało i nie mogliśmy znaleźć żadnego specjalisty, który by się tego podjął i wziął za to odpowiedzialność. To szyba wstydu, która zostanie zlikwidowana i to koniec serialu, który został kiedyś przez historyków wymyślony. – komentował dla Radia Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki. (dalsza część artykułu pod zdjęciami)

Mieszkańcy nie pozostawiają jednak suchej nitki – To wzór do pokazywania jak trwoni się publiczne pieniądze – pisze na prezydenckim profilu WZG pan Paweł. Jak z kolei zauważa Pan Piotr – Osobiście widziałem jak pług zimą spychał śnieg na tą szybę rysując ją. Po zimie nie było już nic widać, a rury wentylacyjne były strącone. Czy osoba za to odpowiedzialna – operator, osoba nadzorująca zostały pociągnięte, czy znowu MY za to wszystko zapłacimy?

Decyzja z pewnością oburza nie tylko mieszkańców, ale też opozycję, która apelowała, aby w czasie 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia nadania praw miejskich jednak historię przypominać, a nie ją zakopywać.

Artykuł z 2 czerwca 2021 r.:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
pochmurnie
-0.6 ° C
0.1 °
-0.6 °
80 %
4kmh
12 %
sob.
2 °
niedz.
0 °
pon.
0 °
wt.
1 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE