środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościSłubiceTa instalacja będzie wzorem dla całego województwa

Ta instalacja będzie wzorem dla całego województwa [ZDJĘCIA]

Milionowa inwestycja to kolejny sukces niewielkiej gminy w powiecie słubickim. Cybinka ma Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych z prawdziwego zdarzenia. Instalacja została sfinansowana w połowie ze środków Unii Europejskiej.

– Nie było zbyt wiele takich działań na terenie województwa lubuskiego. Infrastruktura komunalna to trochę niewdzięczne inwestycje zlokalizowane zazwyczaj na uboczu, mieszkańcy często tego nie widzą, a kosztuje również sporo. To jednak zadanie, które wymaga świadomości i odpowiedzialności za środowisko i przyszłości naszej całej planety. Serdecznie gratuluję lokalnym władzom i spółce, które będzie przykładem dla województwa. – chwalił realizację projektu członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński (dalsza część artykułu pod zdjęciem)

Zadanie obejmowało w szczególności: inwestycję w kontenerowe zaplecze wraz ze stróżówką, place i drogi, instalacje zewnętrzne, budowę rampy i wiaty garażowej, wykonanie ogrodzenia, stworzenie magazynu odpadów niebezpiecznych, zakup i montaż wagi najazdowej, dostawę maszyn i urządzeń, budowę wiaty edukacyjnej wraz z wyposażeniem oraz ścieżką edukacyjną, oraz likwidacja dzikich składowisk i wsparcie systemu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Dzisiejsze otwarcie było okazją do przyjrzenia się pracy całej instalacji zlokalizowanej przy ul. Inwestycyjnej 4 w Cybince. Poza gośćmi z regionu zadanie wspierali również lokalni radni i burmistrz.

– PSZOK obok oczyszczalni ścieków w Cybince czy stacji uzdatniania wody to kolejna inwestycja, która wprowadza gminę na wyższy poziom modernizacji i świadczonych usług. Usług pierwszego rzędu niezwykle potrzebna dla mieszkańców. Chciałbym bardzo podziękować za przychylność i dofinansowanie inwestycji Urzędowi Marszałkowskiemu – mówił podczas otwarcie inwestycji burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk. (dalsza część artykułu pod zdjęciem)

Z działań władz Cybinki zadowolony również był starosta słubicki Leszek Bajon – Zadanie zostało wykonane wzorowo i należą się wielkie podziękowania. Chciałbym mieć w każdej gminie takiego włodarza i takie osoby, które są wizjonerami. – dodał.

To nie pierwsza tak duża inwestycja Zakładu Usług Komunalnych w Cybince Sp. z o.o. Jak mówi w rozmowie z nami prezes Patryk Rudziński, tylko w ciągu ostatnich kilku lat zainwestowano blisko 15 mln zł. Mieszkańcy też szybko przyzwyczaili się do nowego PSZOK-u.

– To wielkie ułatwienie dla mieszkańców, tym bardziej że poprzedni PSZOK funkcjonował przy oczyszczalni ścieków, gdzie było 5 czy 6 nieporęcznych kontenerów. Teraz posiadamy specjalną rampę, która to ułatwi w szczególności przy gabarytach. Posiadamy tutaj również ścieżkę edukacyjną i wiatę do zajęć z uczniami. Jednym słowem mocno dbamy o ekologię – mówił w rozmowie z nami.

Projekt objął ponad 6000 mieszkańców, a cała instalacja jest przygotowana do elektronicznego logowania za pomocą kart zbliżeniowych RFID. Jednak jak podkreślają pracownicy spółki, to jeszcze plany na przyszłość.

Wartość projektu wyniosła prawie 6 mln zł (5 926 779,89 zł), z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 wyniosło blisko 3 mln zł (2 888 858,46) w ramach działania 4.2 Gospodarka odpadami.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA SŁUBICE

Słubice
umiarkowane opady deszczu
3.5 ° C
3.6 °
3.5 °
80 %
8.1kmh
100 %
śr.
4 °
czw.
5 °
pt.
7 °
sob.
4 °
niedz.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE