poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGubinZarząd Dróg Powiatowych pochyla się nad bezpieczeństwem na Rycerskiej

Zarząd Dróg Powiatowych pochyla się nad bezpieczeństwem na Rycerskiej

W ostatnich tygodniach na ulicy Rycerskiej w Gubinie doszło do kilku potrąceń. Co można zrobić, by zwiększyć bezpieczeństwo?

Ulica Rycerska, okolice Szkoły Podstawowej nr 2 w Gubinie. W tym miejscu dochodziło do kilku potrąceń. Ostatnio do takiego zdarzenia doszło 5 maja. Wówczas 10-letni chłopiec przechodził przez pasy, a 41-letnia kierująca samochodem osobowym marki Audi nie zachowała ostrożności, nie zatrzymała się przed przejściem dla pieszych i doprowadziła do potrącenia.

Ulica Rycerska to droga powiatowa i Zarząd Dróg Powiatowych, po ostatnich wydarzeniach, zamierza się pochylić nad bezpieczeństwem na tym odcinku. Taką informację podali pracownicy ZDP na swoim profilu na Facebooku:

„Z uwagi na ostatnie zdarzenia z udziałem pieszych, mające miejsce w obrębie skrzyżowania ulicy Rycerskiej i Platanowej w Gubinie informujemy, że obecnie opracowywana jest analiza możliwości poprawy bezpieczeństwa ruchu na przedmiotowym skrzyżowaniu. Jednocześnie informujemy, że bezpieczeństwo uczestników ruchu jest dla nas priorytetem. W dużej mierze możliwości poprawy bezpieczeństwa polegające na przebudowach, doświetleniu, lub montażu elementów bezpieczeństwa ruchu jest zależne od możliwości technicznych oraz wytycznych wynikających z przepisów. Każdorazowo składane są wnioski o dofinansowanie w naborach dotyczących poprawy bezpieczeństwa ruchu. Wszystkim użytkownikom naszych dróg życzymy bezpieczeństwa oraz apelujemy o ostrożność.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
2.4 ° C
2.4 °
1.8 °
89 %
2.5kmh
100 %
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
9 °
czw.
13 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE