piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona Góra"Uczciwa Polska" nowy pomysł Polskiego Stronnictwa Ludowego

„Uczciwa Polska” nowy pomysł Polskiego Stronnictwa Ludowego

W ramach promocji nowego pomysłu PSL-u do województwa lubuskiego przyjechał Konrad Gwóźdź z Forum Młodych Ludowców. Ustawa „Uczciwa Polska” opiera się na trzech filarach: „Własny kąt”, „Praca, która się opłaca” oraz „Dziedziczenie Emerytury”.

Program w kontekście nas młodych ludzi rozwiązuje kluczowe problemy. W szczególności „własny kąt”, który pomaga w nabyciu swojego pierwszego mieszkania. Zakłada wprowadzenie stałej stopy oprocentowania kredytu w Banku Gospodarstwa Krajowego oraz wsparcie we wkładzie własnym w wysokości 100 tys. zł – tłumaczył Konrad Gwóźdź.

Kolejnym elementem to praca za godne pieniądze, która nie będzie obarczona składkami oraz podatkami. Ludowcy mają na myśli wypracowane nadgodziny, które byłyby wolne od wszystkich obciążeń. Jak podają wg eurostatu prawie połowa młodych Polaków nadal mieszka z rodzicami i wg partii jest to niezwykle duży problem. Partia ma również pomysł dla emerytów.

Projekt PSL zakłada, że po śmierci współmałżonka lub współmałżonki dziedziczylibyśmy 50% emerytury, która nasz partner lub partnerka posiadała. Gdy zostajemy sami na tym świecie to nie maleją nam rachunki za prąd, czy za gaz lub ceny leków czy żywności. Samotni Polacy nadal chcą godnie żyć – dodał sekretarz lubuskiego PSL Arkadiusz Dąbrowski.

Jak zapewniają członkowie partii projekt „Uczciwa Polska” jest skierowany do każdej grupy społecznej niezależnie od wieku. Rusza również zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem takiej ustawy. Korzystając z okazji PSL podsumował również rok pracy.

Udało się sporo rzeczy zrealizować w Sejmiku Województwa dla organizacji pozarządowych i samych samorządów. Projekt Lubuska Odnowa Wsi cieszy się ogromnym zainteresowaniem i został zorganizowany po raz czwarty. Jako pilotaż wprowadziliśmy również wsparcie dla rodzinnych ogródków działkowych. Kolejny raz pomagaliśmy pszczelarzom oraz kołom gospodyń wiejskich – wymieniał Zbigniew Kołodziej, wiceprezes lubuskiego PSL, Przewodniczący Komisji Rolnictwa Sejmiku Województwa Lubuskiego

Politycy przywieźli ze sobą kosz miodu, który ma osłodzić mieszkańcom gorzkie czasy drożyzny i inflacji. Zaraz po konferencji prasowej, ludowcy ruszyli na ulice Zielonej Góry.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE