środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraUniwersytet ma nowe laboratorium

Uniwersytet ma nowe laboratorium

Kilka dni temu na Uniwersytecie Zielonogórskim zostało otwarte laboratorium „Rozproszone Systemy Pomiarowe I Bezprzewodowe Sieci Sensorów”. Nazwa, choć zawiła z pewnością przyda się studentom Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki.

Nowe miejsce powstało dzięki partnerstwu z IHP – Instytut Leibniza dla Innowacyjnej Elektroniki z Frankfurtu nad Odrą. Początki współpracy rozpoczęły się już 6 lat temu, a teraz można podziwiać już jej owoce. W otwarciu udział wziął nie tylko prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski – rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale także ze strony niemieckiej prof. Gerhard Kahmen – dyrektor Naukowo-Techniczny IHP.

Laboratorium będzie wykorzystywane do prowadzenia wspólnych badań naukowych oraz realizacji projektów badawczych i rozwojowych w zakresie szeroko rozumianej tematyki systemów pomiarowych, obejmującej m.in. zagadnienia z obszaru bezprzewodowych sieci sensorów, Internetu Rzeczy, przetwarzania danych w warstwie pośredniej i innych – czytamy w infoserwisie UZ.

W nowo otwartym laboratorium znalazło się 10 stanowisk wyposażonych w nowoczesnej klasy sprzęt komputerowy. Jego wartość to ponad 100 tys. euro, a środki pochodzą m.in. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Polska-Brandenburgia 2014-2020.

fot. UZ / K. Adamczewski

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
3.8 ° C
3.9 °
3.4 °
42 %
7.2kmh
100 %
śr.
4 °
czw.
3 °
pt.
6 °
sob.
3 °
niedz.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE