niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraUroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Zielonogórskim

Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Zielonogórskim

W poniedziałek, 3 października, w auli UZ-tu przy ulicy Podgórnej uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki. W uroczystości wzięli udział m.in. Poseł na Sejm Waldemar Sługocki, marszałek Elżbieta Anna Polak oraz prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki. – Nasza uczelnia oraz naukowcy dają wam wielką szansę na rozwój – zapewniał zgromadzonych studentów.

Po dwóch latach przerwy, wywołanej pandemią koronawirusa, inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Zielonogórskim wreszcie miała charakter otwarty. Wartym podkreślenia jest, iż uroczystość zgromadziła okazałą rzeszę chętnych do wzięcia w niej udziału. Aula przy Podgórnej pękała w szwach!

– Nowy rok akademicki rozpoczyna dzisiaj 10 tys. studentów, w tym 6,5 tys. na studiach stacjonarnych, 3,4 tys. niestacjonarnych oraz 100 doktorantów. – Po raz pierwszy próg naszej uczelni przekroczyło dzisiaj 3,5 tys. studentów pierwszego roku– wyliczał prof. Wojciech Strzyżewski, rektor UZ. Tegoroczna rekrutacja jest dla nas bardzo satysfakcjonująca. Porównując dane rok do roku ok. tysiąc osób więcej rozpoczyna naukę na UZ. A przecież sytuacja demograficzna w naszym województwie jest coraz gorsza. Dlatego ważne jest jakie studia proponujemy kandydatom, a mogą oni studiować u nas aż na 71 kierunkach – mówił prof. Strzyżewski wskazując na nowo otwarte kierunki, m.in. resocjalizację i kryminalistykę czy projektowanie społeczne. – Jestem bardzo dumny z naszych studentów, to oni są naszymi ambasadorami. Życzę im kolejnych sukcesów – zakończył.

Nowych studentów przywitał również prezydent Kubicki: – Sam jestem absolwentem tej uczelni i jestem z tego dumny – powiedział na wstępie. – Uniwersytet to też wiele firm. Młodzi ludzie na pewno wiedzą co to jest Cinkciarz, Ekoenergetyka, ADB czy też Stelmet. Są to przedsiębiorstwa, które zostały stworzone przez absolwentów i naukowców zielonogórskiej uczelni. Dlatego tym bardziej warto korzystać z wiedzy, która tutaj jest, bowiem to w przyszłości zaprocentuje – podkreślił prezydent Kubicki.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
14.4 ° C
15.6 °
14.4 °
77 %
5.6kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
10 °
czw.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE