piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraUtalentowany zawodnik nowym graczem ZASTALU

Utalentowany zawodnik nowym graczem ZASTALU

Szymon Wójcik został nowym graczem Enea Zastalu BC Zielona Góra. 22-letni zawodnik to syn legendy polskiej koszykówki Adama Wójcika… i brat Jana Wójcika, który już wcześniej podpisał kontrakt z Zastalem.

Szymon, podobnie jak jego brat Jan, to dla mnie jeden z najbardziej utalentowanych graczy nowego pokolenia. Cieszę się, że dołączył do naszej drużyny – mówi trener Oliver Vidin.

Zawodnik kilka ostatnich sezonów spędził w amerykańskiej lidze uniwersyteckiej NCAA. W sezonie 2018/2019 reprezentował barwy Missouri State Bears. Następnie na kolejne dwa lata przeniósł się do UMBC Retrievers. W ostatnim sezonie rozegrał 32 spotkania przy średniej 12,9 min spędzonych na boisku. Przez ten czas notował 7,1 punktu na mecz.

Z podpisanego kontraktu cieszy się prezes Janusz JasińskiPiszemy nowa historie. Trochę jak 10 lat temu. Będzie się działo! Kupujcie karnety a wszyscy chłopcy dadzą z siebie wszystko – napisał w komentarzu pod ogłoszeniem informacji o transferze.

Szymon Wójcik mierzy 206 cm wzrostu i może grać na pozycji 4-5. Miał już podpisany kontrakt z ZZ Leiden, ale nie pasował do koncepcji nowego trenera, dlatego też związał się z Zastalem.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
11.1 ° C
11.2 °
9.5 °
40 %
0.9kmh
51 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE