piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieZakaz wstępu do lasu z powodu oprysków

Zakaz wstępu do lasu z powodu oprysków

Od 16 września do końca miesiąca na terenie Nadleśnictw Bytnica, Krosno Odrzańskie i Gubin przeprowadzane są opryski lasów. Obowiązuje zakaz wstępu do tych lasów w tym okresie.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze zawiadamia, że w okresie od 16 września do 30 września (w zależności od pogody oraz stopnia rozwoju szkodników owadzich), zostaną przeprowadzone zabiegi ograniczania populacji barczatki sosnówki przy użyciu sprzętu lotniczego na terenie Nadleśnictw Bytnica, Krosno Odrzańskie oraz Gubin.

Zabieg ma charakter ratowniczy i bez niego tak licznie występujące owady doprowadziłyby do utraty drzewostanów. Do końca roku będzie obowiązał zakaz wstępu dla lasu w tych lokalizacjach, gdzie będą odbywały się opryski – zgodnie z zamieszczonymi mapami.

Jak przekazuje Nadleśnictwo Gubin, należy zachować ostrożność podczas oprysków: „Wskazane środki ostrożności: – okres karencji dla runa leśnego – zakaz zbioru i spożywania w sezonie 2022 r. – okres prewencji – zakaz wejścia ludzi i zwierząt w pole zabiegowe do czasu całkowitego wyschnięcia cieczy użytkowej na powierzchni roślin. 2 Stosownie do uregulowań, zawartych w art. 26 ust. 3 pkt 3 ustawy z 28 września 1991 o lasach (tekst jedn. Dz.U. z 2022 r. poz. 672 z późn. zm.), na czas zabiegów agrolotniczych oraz okres na okres karencji wprowadzony zostanie okresowy zakaz wstępu do lasu. Zakaz dotyczyć będzie wyłącznie obszaru, opisanego wyżej.”

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
17.1 ° C
17.7 °
17.1 °
66 %
1.8kmh
87 %
pt.
31 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
22 °
wt.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE