sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona Góra"Utarg trafiał do pudełka"

„Utarg trafiał do pudełka”

Szokujące informacje przekazała dzisiaj Wirtualna Polska na temat działań biznesowych wiceministra sportu Łukasza Mejzy. Część koalicjantów ze Zjednoczonej Prawicy zapowiada, że albo Mejza wyjaśni te sprawy, albo powinien podać się do dymisji.

Wielokrotnie pisaliśmy już o Łukaszu Mejzie i większości były to informacje znalezione przez inne media użyte przez nas jako cytat. Jedno trzeba jednak powiedzieć, że nikt tak nie rozpala opinii publicznej jak poseł z gminy Dąbie. Tym razem dziennikarze Szymon Jadczak oraz Mateusz Ratajczak wyśledzili działalności gospodarcze Łukasza Mejzy, zanim został Posłem. Piszą o długach, oszustwach i handlu maseczkami bez atestów. Link do całego artykułu podajemy tutaj, zamieścimy jednak niektóre fragmenty.

Artykuł skupia się na kilku kwestiach związanych z działalnością biznesową. Opisuje zaangażowanie w Enea Zastal BC Zielona Góra gdzie pracował jako Business Manager, dotacjach z programów „Lubuskie Bony Rozwojowe” oraz „Lubuskie Bony Szkoleniowe” finansowanych przez UE, przyjętych w programie przez sejmik województwa, którego był członkiem.

Dużo poświęcono również sprawie prowadzenia klubu muzycznego we Wrocławiu o nazwie One Love. Były partner biznesowy i wspólnik Dominik Uberna tak mówi o współpracy:

  • Mejza przejmuje nadzór nad klubem. Wykorzystał moje problemy ze zdrowiem. Podejmował decyzje finansowe, do których nie miał prawa, nie przekazywał dokumentów księgowej. Próbował zastraszyć pozostałych wspólników. Na przykład wyłączał prąd i mówił, że właściciel lokalu odłączył go za długi. Podczas jednej z imprez Mejza zabronił nabijać utarg na kasę. Utarg trafiał do pudełka, które po imprezie zabrał Mejza – wspomina Dominik Uberna.

Artykuł nie pozostał bez odpowiedzi samego zainteresowanego. W porannej rozmowie Radia Zielona Góra został zapytany o tę sprawę.

  • Nie komentuje głupot. Osoby, z którymi wypowiadają się w tym artykule spotkam się w sądzie i to natychmiastowo. Nie pozwolę, aby strzelano do mnie z amunicji pomówień i oszczerstw. Wiem, że jestem politykiem, na którym wisi rząd. W zasadzie to rząd Zjednoczonej Prawicy uratowałem i wiem, że będą we mnie strzelać i kłamać. – powiedział w wywiadzie Łukasz Mejza.

Czarne chmury zbierają się jednak nad nim w rządzącym obozie Zjednoczonej Prawicy. Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski wzywa nowego wiceministra sportu do udzielenia szczegółowych wyjaśnień po tekście Wirtualnej Polski na temat tajemnic Łukasza Mejzy. – Każda informacja powinna być bezwzględnie wyjaśniona. Jeśli tak się nie stanie, to musi być dymisja – mówi Kowalski dla Wirtualnej Polski. Kowalski niedawno otworzył biuro w Zielonej Górze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
umiarkowane opady deszczu
13.3 ° C
13.4 °
12.9 °
43 %
1.8kmh
100 %
sob.
18 °
niedz.
19 °
pon.
22 °
wt.
25 °
śr.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE