poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraW mieście pojawiły się pojemniki na elektrośmieci - sprawdź gdzie

W mieście pojawiły się pojemniki na elektrośmieci – sprawdź gdzie

22 czerwone pojemniki, do których wrzucisz ładowarki, laptopy, telefony i jednym słowem cały zużyty sprzęt elektroniczny. To nowość nie tylko w Zielonej Górze, ale też w całym województwie.

– To kolejny krok w promocji selektywnej zbiórki odpadów i wsparcia mieszkańców w procesie prawidłowego pozbywania się elektrycznych śmieci – mówi dla oficjalnej strony miasta prezydent Janusz Kubicki.

Jak informują władze miejskie takich punktów w całej Polsce jest około 900. Wszystkie zebrane śmieci trafią do specjalnych miejsc przetwarzania, gdzie będzie można odzyskać z nich kolejne części wykorzystywane później do produkcji nowych sprzętów.

Do czerwonego kubła wrzucimy elektrośmieci o maksymalnych rozmiarach 40 x 50 x 20 cm. Jeżeli chcemy pozbyć się większych gabarytów – niesprawnej pralki, lodówki czy kuchenki, dzwonimy na infolinię 572 102 102. Numeru nie trzeba uczyć się na pamięć. Namiary znajdziemy na każdym czerwonym kuble. Ekipa odbierze sprzęt z domu. Bezpłatnie i w ciągu 72 godzin.

Projekt Elektryczne Śmieci w Zielonej Górze realizowany jest wspólnie przez Zakład Gospodarki Komunalnej, Organizację Odzysku European Recycling Platform, MB Recycling oraz Fundację Odzyskaj Środowisko. 

fot. UM Zielona Góra – lokalizacja pojemników.

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
19.4 ° C
19.5 °
19.4 °
84 %
2.3kmh
0 %
pon.
19 °
wt.
27 °
śr.
23 °
czw.
23 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE