niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePracownicy 44 WOG mówią o proteście. Będzie blokada mostu na Odrze?

Pracownicy 44 WOG mówią o proteście. Będzie blokada mostu na Odrze?

Od kilku miesięcy głośno jest o likwidacji 44 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Krośnie Odrzańskim. Pracownicy zapowiadają protest. Będzie blokada mostu na Odrze?

Jako pierwsi pisaliśmy o planowanym zamknięciu 44 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Krośnie Odrzańskim już na początku kwietnia tego roku. Wówczas jeszcze nikt z dowództwa oraz Ministerstwa Obrony Narodowej nie chciał potwierdzić tej rewelacji, ale o takim zamiarze byli informowani pracownicy.

Sprawa była rozwojowa i na tyle zyskała rozgłos, że zajęły się nią również ogólnopolskie media w postaci Onet.pl, które pisały ostatnio o tym, że jednostka już w lipcu została oficjalnie zlikwidowana…, ale tylko na chwilę. Wykonanie rozkazu odłożono do końca tego roku.

O sprawie 44 WOG w Krośnie Odrzańskim ponownie pisze Onet, który podkreśla, że nie przeprowadzono żadnych rozmów kadrowych, nie było żadnych propozycji dotyczących nowych stanowisk, nawet nie przekazano wytycznych w kwestii m.in. zadań i rozliczeń za nie przed likwidacją jednostki. W końcu jednak do 44 WOG w Krośnie Odrzańskim przyjechali przełożeni – dokładniej z Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu i Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Wędrzynie (gdzie docelowo mają trafić pracownicy krośnieńskiego WOG).

„- Przyjechali zrobić zebranie z pracownikami ze względu na szum medialny, jaki powstał po waszym tekście. Mieli uspokoić sytuację, ale ogólnie to komicznie wyglądało — mówi w rozmowie z portalem Onet.pl pracownik 44. WOG. Inny dodaje: — Podczas tego spotkania nie uzyskaliśmy żadnych odpowiedzi na pytanie, co dalej z nami będzie, nie zaproponowano nam żadnych rozwiązań. Chyba przyjechali tylko po to, by przyjechać, ale odnieśliśmy wrażenie, że sami nic nie wiedzą. Nawet było mi żal tych oficerów.”

Pracownicy 44 WOG w Krośnie Odrzańskim mają trafić do Wędrzyna i będą tam pracować jedynie do grudnia. Co potem? Nie wiadomo. Według pracowników krośnieńskiej jednostki będą oni od razu przeznaczeni do zwolnienia, ponieważ w Wędrzynie nie ma wolnych etatów.

Sprawą 44 WOG zainteresowała się poseł Anita Kucharska-Dziedzic, która wysłała interpelację do Ministerstwa Obrony Narodowej, w której dopytywała jak MON zamierza zagospodarować umiejętności specjalistów od logistyki z jednostki w Krośnie Odrzańskim. Ponadto posłanka chce wiedzieć jak likwidacja 44 WOG wpłynie na bezpieczeństwo kraju. Odpowiedzi nie otrzymała.

A pracownicy krośnieńskiej jednostki coraz bardziej się niecierpliwią i zapowiadają, że będą protestować.

„- W zawiązku z tym, że nikt z nami poważnie nie rozmawia, że nie dostaliśmy propozycji pracy i stoi przed nami wizja bezrobocia, nie chcemy czekać z założonymi rękami. Jednym z pomysłów, by resort nas w końcu zauważył, jest blokada mostu na Odrze. Może wtedy zaczną się jakieś rozmowy, bo na razie to, co z nami robią, jest po prostu nieludzkie – zapowiada pracownik 44. WOG w rozmowie z Onet.pl.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
17.7 ° C
17.7 °
17.1 °
66 %
1.3kmh
55 %
niedz.
27 °
pon.
29 °
wt.
28 °
śr.
28 °
czw.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE