czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona Góra#w_drodze: Czy jest coś cenniejszego niż zdrowie?

#w_drodze: Czy jest coś cenniejszego niż zdrowie?

Najłatwiej jest wyremontować budynki i kupić sprzęt. Oczywiście jak się ma pieniądze. Dużo gorzej jest zbudować kadrę medyczną i wprowadzić odpowiednią jakość. Szpital Uniwersytecki ma jedno i drugie. Ma też niesamowitego człowieka dr hab. n. med. Dawida Murawę, prof. UZ, który był kolejnym gościem programu #w_drodze.

Słynny chirurg-onkolog jest nie tylko kierownikiem Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, ale także Katedry Chirurgii i Onkologii Wydziału Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Podczas krótkiej przejażdżki porozmawialiśmy o sukcesach zielonogórskiej lecznicy, nowych rozwiązaniach medycznych, a także jak to się stało, że został zaproszony do Seulu. W końcu stawiamy również pytania odnośnie do przyszłości ochrony zdrowia w Polsce i dlaczego proponowane rozwiązania, aby zakazać lekarzom pracy w różnych klinikach, są bzdurą.

Tradycyjnie już posadziliśmy kolejne trzy drzewa, aby zrekompensować ślad węglowy. Od początku trwania programu to już 36 drzew, czyli prawie 40 m2 lasu. Dzięki temu nasze drzewa będą pochłaniać 216 kg CO2/rocznie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie małe
13.9 ° C
13.9 °
12.9 °
98 %
2.2kmh
49 %
czw.
24 °
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE