wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieWielka akcja policji, dotycząca bezpieczeństwa na drogach

Wielka akcja policji, dotycząca bezpieczeństwa na drogach

Od 16 do 22 września prowadzone są działania policyjne Road Safety Days, dotyczące bezpieczeństwa na drogach. Akcja zakrojona na szeroką skalę odbywała się również w naszym regionie.

ROAD SAFETY DAYS to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów zaangażowanych z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W projekt zaangażowali się również policjanci krośnieńskiej i zielonogórskiej drogówki, którzy połączyli siły by dbać o bezpieczeństwo na drodze i przejazdach kolejowych w obu powiatach. By jeszcze skuteczniej przeciwdziałać nieodpowiedzialnym zachowaniom na drodze, w akcji wspierał ich policyjny dron.

W dniach 16-22 września trwają działania ROAD SAFETY DAYS. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi wszystkich użytkowników ruchu drogowego na sposób prowadzenia pojazdów oraz promowanie świadomej i odpowiedzialnej jazdy, dążąc do tak zwanej WIZJI ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego przy wsparciu między innymi Komisji Europejskiej oraz Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W działania na rzecz bezpieczeństwa na drodze, zaangażowali się policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej i zielonogórskiej komendy, którzy w środę (21 września) połączyli siły, by jeszcze skuteczniej oddziaływać na kierowców, zapobiegać popełnianiu przez nich wykroczeń drogowych i promować bezpieczną jazdę.

Wspomagani przez policyjny dron obsługiwany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, obserwowali zachowanie kierowców w miejscach szczególnie narażonych na tragiczne skutki. Mundurowi realizując to zadanie prowadzą wzmożone kontrole trzeźwości, a także duży nacisk kładą na przestrzeganie przez wszystkich użytkowników przepisów na przejazdach kolejowych, przestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących oraz wzajemną relacje kierowca-pieszy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
23.7 ° C
23.7 °
20.4 °
64 %
2.2kmh
100 %
wt.
27 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE