czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Piknik, gry, zabawy i fotościanka – Dzień Nosorożca w Gorzowie

Piknik, gry, zabawy i fotościanka – Dzień Nosorożca w Gorzowie

Miasto Gorzów po raz drugi będzie świętowało Światowy Dzień Nosorożca. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji skierowanych głównie do najmłodszych mieszkańców miasta. Wszystkie wydarzenia odbędą się jutro.

Światowy Dzień Nosorożca ustanowiony został w 2010 roku, aby zwrócić uwagę na wciąż zmniejszającą się populację tych zwierząt. Gorzów również świętuje, chociaż dopiero drugi raz. Miasto włączyło się do akcji, ponieważ jest szczególnie związane z nosorożcem, i to takim, który żył 123 tysiące lat temu. Przypomnijmy: w 2016 roku szkielet tego zwierzęcia został odkryty podczas budowy drugiej nitki obwodnicy miasta. Gorzowski Nosorożec został nazwany Stefania.

W związku z tym już na jutro (22.09) zaplanowano ciekawe atrakcje. Świętowanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w ogrodzie Teatru im. Juliusza Osterwy. Zaplanowano wspólne czytanie historii o nosorożcu przez aktorów gorzowskiego teatru oraz gry i zabawy dla dzieci. Będzie też specjalna fotościanka z wizerunkiem nosorożca i każdy chętny będzie mógł sobie zrobić wyjątkowe zdjęcie. Sam nosorożec będzie też spacerował po ogrodzie zabawiając uczestników pikniku.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzeń oraz samego Gorzowskiego nosorożca znajdziecie na oficjalnej miejskiej stronie www.um.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
32 %
2.4kmh
16 %
czw.
22 °
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE